Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Darmowa komunikacja miejska. To możliwe!

0
Podziel się

Olkuski eksperyment został wprowadzony w życie 1 września i będzie kontynuowany na pewno do końca wakacji w 2014 roku.

Darmowa komunikacja miejska. To możliwe!
(volvobuses.com)
bEqhvoCZ

Właściciele samochodów osobowych mogą na terenie powiatu olkuskiego jeździć autobusami komunikacji miejskiej za darmo. Według przewodniczącego Związku Komunalnego Gmin _ Komunikacja Międzygminna _ w Olkuszu Wojciecha Glenia dziennie korzysta z tego około 300 osób.

Olkuski eksperyment został wprowadzony w życie 1 września i będzie kontynuowany na pewno do końca wakacji w 2014 r. Na razie nie są dokładnie znane konsekwencje finansowe tego kroku.

Jak powiedział Gleń, decyzję podjęto ze względów ekologicznych oraz z uwagi na małą liczbę miejsc parkingowych w Olkuszu.

bEqhvoDb

_ - Pomysł zaczerpnęliśmy z Nysy, gdzie wcielono go w życie w ubiegłym roku ze względu na remont ważnego mostu (trwał od maja do listopada 2012 r. - PAP). Po zakończeniu prac doszli tam do wniosku, że jest to dobre rozwiązanie i wprowadzono je na stałe _ - powiedział szef olkuskiej komunikacji miejskiej.

Jego zdaniem popularność nowego rozwiązania wzrośnie, jeśli w centrum Olkusza zostanie wprowadzony system płatnego parkowania.

W Związku Komunalnym Gmin _ Komunikacja Międzygminna _ są zrzeszone cztery gminy woj. małopolskiego: Bolesław, Bukowno, Klucze, Olkusz. Ze względu na spore zainteresowanie mieszkańców powiatu olkuskiego dojazdem do Sławkowa (położonym w woj. śląskim) autobusy ZKGKM dojeżdżają też do tego miasta.

Autobusy pod szyldem związku kursują na 26 liniach. W dni robocze przejeżdżają 8097 km, w sobotę połowę mniej, zaś w święta 3862 km. Dziennie z usług firmy korzysta ok. 4900 pasażerów.

bEqhvoDh

Czytaj więcej w Money.pl

bEqhvoDC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)