Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Demonstracja w Poznaniu. "Precz z państwem policyjnym"

0
Podziel się

Pod hasłem Precz z państwem policyjnym przeszła dzisiaj przez Poznań demonstracja, której organizatorami byli Autonomiczni Nacjonaliści Wielkopolska i Młodzież Wszechpolska Poznań. W przemarszu wzięło udział około 200 osób.

Demonstracja w Poznaniu. "Precz z państwem policyjnym"
(Tymon Markowski/EastNews)
bEqIrAJN

Pod hasłem _ Precz z państwem policyjnym _ przeszła dzisiaj przez Poznań demonstracja, której organizatorami byli Autonomiczni Nacjonaliści Wielkopolska i Młodzież Wszechpolska Poznań. W przemarszu wzięło udział około 200 osób.

W trakcie przemarszu wznoszono hasła: precz z państwem policyjnym, rząd na bruk - bruk na rząd, nacjonalizm teraz. Uczestnicy demonstracji krzyczeli też m.in.: a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści, kłamstwa Michnika wyrzuć do śmietnika.

Po przejściu przez centrum miasta zgromadzili się pod budynkiem urzędu wojewódzkiego. Jak mówił do zgromadzonych tam Krzysztof Rudzki z Młodzieży Wszechpolskiej, _ pod rządami antypolskiej kliki _ stopniowo ograniczana jest wolność, możliwość swobodnego wypowiadania się i suwerenność. Jako przykład takiego działania podał, przygotowany przez MSW, projekt ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

bEqIrAJP

_ - Oko Wielkiego Brata zagląda do każdej sfery naszego życia, a społeczeństwo biernie się temu przygląda. Państwo policyjne tworzy się na naszych oczach i to od nas zależy, czy pozwolimy, aby nasze dzieci żyły pod butem służalczych politycznych elit, czy jednak sprzeciwimy się i wyjdziemy, tak jak dziś, na ulice głośno zaprotestować _ - powiedział. Przedstawiciele organizatorów demonstracji nie chcieli rozmawiać z mediami.

W komunikacie z 18 lutego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podkreśliło, że celem projektowanej ustawy nie jest i nigdy nie było stworzenie podstaw do niekontrolowanych działań podejmowanych przez funkcjonariuszy innych państw na terytorium RP, a projektowane rozwiązania mają jedynie na celu zapewnienie ograniczonej i niezbędnej pomocy w działaniach ratowniczych oraz zwalczaniu przestępczości transgranicznej.

MSW poinformowało także, że zapisy projektu ustawy zostaną doprecyzowane tak, aby wypracowane rozwiązania nie budziły żadnych wątpliwości mogących sugerować o jakichkolwiek zagrożeniach dotyczących bezpieczeństwa kraju, a jednocześnie pozwoliły wdrożyć przepisy Unii Europejskiej w niezbędnym zakresie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam nawet policjanci strajkują przeciw cięciom - _ To my, funkcjonariusze, ponosimy wszystkie konsekwencje kryzysu _ - powiedział Antonio Perez, policjant z Madrytu z 33-letnim stażem.
Wielka akcja CBŚ. Jedenastu zatrzymanych Kokaina, amfetamina i marihuana, zapakowane w duże paczki i worki, znajdowały się w każdej niemal szafie.
100 zarzutów dla policjantów. Za korpucję Policjanci mieli przyjmować korzyści majątkowe o różnej wartości, w kwocie do 5,5 tysiąca złotych.
bEqIrAKq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)