Notowania

euro 2012 w polsce
28.05.2012 14:46

Donald Tusk: Przykro mi, że Tomaszewskiemu odbiło

- Tylu niemądrych rzeczy w ciągu tak krótkiego czasu osoba publiczna już dawno nie wypowiedziała - stwierdził premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*_ - Tak naprawdę Jan Tomaszewski sam się ukarał _ - tak premier komentuje miesięczne zawieszenie posła Jana Tomaszewskiego w prawach członka klubu PiS za wypowiedzi o polskiej reprezentacji na Euro 2012. *

Decyzję w sprawie kary dla byłego bramkarza reprezentacji polski podjęło prezydium klubu j PiS w ostatni piątek. Donald Tusk uważa, że Jan Tomaszewski atakując polską reprezentację najbardziej sobie zaszkodził.

- _ Tylu niemądrych rzeczy w ciągu tak krótkiego czasu osoba publiczna już dawno nie wypowiedziała. W tym sensie jest rekordzistą jeśli chodzi o mówienie rzeczy niewłaściwych i niemądrych. Szkoda, bo znamy się z boiska i mi osobiście jest przykro, że komuś mogło tak odbić _- powiedział premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Były bramkarz reprezentacji Polski mówił między innymi, że nie będzie kibicował reprezentacji Franciszka Smudy podczas mistrzostw, ponieważ _ grają w niej Niemcy i Francuzi _, a także przestępca.

Tomaszewski powiedział też: _ wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski i w koszulce z białym orłem, która teraz jest profanowana _. Poseł PiS podtrzymuje swoje zdanie. Jak mówił, nie zgadza się, by 40-milionowy naród był reprezentowany przez piłkarza skazanego za korupcję i by grali dla Polski piłkarze, którzy występowali wcześniej w młodzieżowych reprezentacjach innych państw. Jego zdaniem, ci ostatni występują w naszej kadrze tylko po to, by się wypromować.

Po wypowiedziach Tomaszewskiego odcinał się od nich prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty na Euro 2012. Tusk liczy na służby Szef rządu zapowiedział gotowość służb porządkowych w razie demonstracji.
Tomaszewski odda ćwierć miliona złotych? "Głupie żądanie" Koledzy z Sejmu są oburzeni wypowiedzią parlamentarzysty PiS.
Tusk ostrzega: "To jest gol samobójczy" _ My wszyscy odrobimy tę stratę, jak dobra drużyna piłkarska _ - zapewnił premier.
Tagi: euro 2012 w polsce, jan tomaszewski, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz