Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
17.05.2012 17:09

Donald Tusk wciąż krytycznie o działaniu CBA

Zadaniem CBA nie jest prowokowanie przestępstw, a ich ściganie - tak wyrok w sprawie Beaty Sawickiej komentuje premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

- _ Zadaniem CBA nie jest prowokowanie przestępstw, a ich ściganie _ - tak wyrok w sprawie Beaty Sawickiej komentuje premier.

Premier utrzymuje krytyczną ocenę postępowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie Beaty Sawickiej. Była posłanka PO wczoraj została skazana po 2,5 letnim procesie na 3 lata więzienia za korupcję.

Donald Tusk mówił w Poznaniu, że wyrok nie jest zaskoczeniem. Jednak w opinii szefa rządu, 5 lat temu sprawa Sawickiej była wykorzystywana politycznie, a - jak mówił - zadaniem CBA nie jest prowokowanie przestępstw, a ich ściganie. Premier zapewnił, że dzisiejsze CBA jest bardziej skuteczne, niż za czasów Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk nie chciał komentować samego wyroku. Zaznaczył, że jego surowość jest uzasadniona. Przypomniał jednocześnie, że sprawa Sawickiej była przestrogą dla innych.

- _ Kiedy ruszała poprzednia kadencja parlamentu, podjąłem decyzję, żeby zaprezentować film, który pokazywał całą sprawę Beaty Sawickiej, żeby posłowie wiedzieli jak nie należy się zachowywać i żeby wiedzieli, że największe zagrożenie tkwi w każdym z ludzi. To zagrożenie pokusą korupcji, czy innych grzechów _- powiedział premier.

Premier dodał, że jest gotów przepraszać Polaków każdego dnia za to, że w środowisku politycznym zdarzają się ludzie, którzy nie powinni do niego trafić, bo nie potrafią sprostać standardom etycznym.

Czytaj więcej o sprawie Beaty Sawickiej
Beata Sawicka winna i skazana, ale "tę aferę stworzyło CBA" Natomiast zdaniem posła PiS Beacie Sawickiej nikt nie zrobił żadnego świństwa, wyrok jest dobry, a Tusk powinien przeprosić.
Afera korupcyjna w PO. Dzisiaj się wyjaśni CBA zatrzymało posłankę PO, gdy przyjmowała łapówkę za ustawienie przetargu na zakup dwuhektarowej działki na Helu.
Tagi: cba, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz