Notowania

katastrofa w smoleńsku
17.01.2011 08:50

Dubieniecki: Zamach robi się prawdopodobny

Rosjanie pominęli fakt, że kapitan Protasiuk chciał przerwać lądowanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Mąż Marty Kaczyńskiej, Marcin Dubieniecki, wątpi w rzetelność rosyjskiego raportu MAK. Uważa on, że skoro Rosjanie pominęli w nim informację, że kapitan Arkadiusz Protasiuk podał komendę _ odchodzimy _ - co oznaczało przerwanie lądowania - to próbowali ukryć ten fakt.

Rozkaz ten padł na 22 sekundy przed katastrofą - podała _ Gazeta Wyborcza. _Takie zdanie kapitana Protasiuka odczytali polscy śledczy badający zapisy czarnych skrzynek. Polacy przekazali tę informację Rosjanom, ale ci zignorowali to odkrycie i napisali w swoim raporcie, że _ decyzji dowódcy statku powietrznego o odejściu na drugi krąg nie było _. Wciąż nie wiadomo też, dlaczego maszyna nie poderwała się w powietrze.

- _ Te ustalenia wskazują na to, że strona rosyjska traktowała wybiórczo odczyty z czarnych skrzynek i próbowała ukryć fakt, że już na 22 sekundy przed katastrofą była podjęta właściwa decyzja o odejściu na drugi krąg - _pisze w oświadczeniu Marcin Dubieniecki. - _ Hipoteza ewentualnego przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest bardziej aktualna aniżeli dotychczas _- dodaje.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t115863.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;sejm;musi;skomentowac;te;hanbe,8,0,752648.html) PiS: Sejm musi skomentować tę hańbę Mariusz Błaszczak domaga się jak najszybszego zwołania Sejmu w sprawie raportu MAK. PiS chce powołania komisji międzynarodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t128799.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kalisz;nie;mozemy;odrzucic;raportu;mak,234,0,752106.html) Kalisz: Nie możemy odrzucić raportu MAK Poza ogłoszeniem własnej wersji wydarzeń nic już nie możemy zrobić.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;raport;mak;utwierdzil;mnie;ze;to;byl;zamach,12,0,752140.html) Zwoliński: Raport MAK utwierdził mnie, że to był zamach Rosyjska prawda pokazuje, że dokonano zamachu na zdrowy rozsądek.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, katastrofa, smoleńsk, tu-154, samolot, rosja, mak, raport, kraj, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz