Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziś SLD przedstawi Twojemu Ruchowi swoje postulaty programowe

0
Podziel się:

Wczoraj w Sejmie z kierownictwem SLD spotkało się 16 szefów rad wojewódzkich partii. Po tym spotkaniu politycy SLD nie chcieli wypowiadać się na temat oczekiwań, jakie zostaną zgłoszone podczas rozmów z Nowacką i jej współpracownikami.

Dziś SLD przedstawi Twojemu Ruchowi swoje postulaty programowe
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETuRVPF

Dziś mają spotkać się zespoły SLD i Twojego Ruchu powołane do ustalenia wspólnego minimum programowego w celu zawiązania koalicji w wyborach samorządowych. Sojusz swoje postulaty programowe ustalił na wczorajszym spotkaniu kierownictwa partii z liderami regionów.

Z informacji od polityków wynika, że do spotkania zespołów obu partii, którym przewodniczą reprezentująca Twój Ruch Barbara Nowacka i sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, ma dojść dziś rano. Na tym spotkaniu Sojusz przedstawić ma swoje oczekiwania dotyczące minimum programowego.

Wczoraj w Sejmie z kierownictwem SLD spotkało się 16 szefów rad wojewódzkich partii. Po tym spotkaniu politycy SLD nie chcieli wypowiadać się na temat oczekiwań, jakie zostaną zgłoszone podczas rozmów z Nowacką i jej współpracownikami. Jak tłumaczyli, nie chcą ujawniać postulatów programowych zanim nie przedstawią ich swoim rozmówcom.

bETuRVPH

Ma to związek z wtorkową konferencją prasową szefa TR Janusza Palikota, na której poinformował on media o oczekiwaniach programowych TR wobec SLD - Palikot ogłosił swoje minimum programowe i zapowiedział, że realizacji tych postulatów będzie oczekiwał od partii Leszka Millera. Towarzysząca mu Nowacka, dodała, że bez uznania minimum programowego TR, koalicji z Sojuszem nie będzie.

Po tym wystąpieniu szefa TR dalsze rozmowy mające zbliżyć programowo obie partie przed jesiennymi wyborami do sejmików wojewódzkich stanęły pod znakiem zapytania. _ To jest niepoważne, że Palikot zamiast poczekać do piątkowego spotkania publicznie stawia Millerowi warunki, a my się o tym dowiadujemy z mediów. Tym bardziej, że niektóre postulaty zapowiedziane przez Palikota nie są szczególnie istotne dla polityki w regionach, jak likwidacja straży miejskiej, a niektóre wymagają decyzji na szczeblu centralnym, a nie samorządowym _ - mówił nieoficjalnie po konferencji Palikota jeden z posłów SLD.

W środę w Sejmie doszło do spotkania Millera z Palikotem. Obaj politycy odnieśli się potem do pogłosek o możliwości zerwania rozmów SLD i TR. Palikot przyznał, że po rozmowie z Millerem uznał, iż wtorkowa konferencja prasowa, na której postawił on warunki Sojuszowi, była nieporozumieniem.

_ Nie jest moją intencją rozgrywanie rozmów z SLD publicznie. Wydawało mi się, że to jest to, na co się umówiliśmy. Okazało się, że nie. To znajdźmy to, co nas łączy i idźmy dalej _ - podkreślił wówczas Palikot.

bETuRVPN

Po tym spotkaniu obaj liderzy ustalili, że rozmowy będą kontynuowane. Piątkowe spotkanie dwóch zespołów partyjnych jest przygotowaniem do programowych rozmów pomiędzy Millerem a Palikotem, które wstępnie są planowane na wtorek.

Czytaj więcej w Money.pl

bETuRVQi
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)