Notowania

euro 2012 w polsce
05.06.2012 10:35

Euro 2012 okazją do rozmów o polityce

Bronisław Komorowski ma rozmawiać z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem 8 czerwca oraz 1 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Komorowski podkreślił w Radiowej Trójce, że rozmowy mają związek ze świętem piłki nożnej w Polsce i na Ukrainie. Z prezydentem Janukowyczem prezydent Komorowski otworzy za trzy dni w Warszawie Euro 2112.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

- _ I warto pamiętać o tym, że Euro 2012 jest w Polsce dlatego, że nam to zaproponowała Ukraina i obecne władze także. Warto to podkreślać, żeby zrozumieć lepiej, jakie są relacje obecnie między władzą ukraińską, a władzą polską. Razem będziemy otwierali Euro 2012, razem będziemy zamykali, kończyli mistrzostwa w Kijowie. Będzie więc okazja do rozmów między prezydentami ósmego czerwca i pierwszego lipca. Może to być okazja do rozmów na wszystkie tematy interesujące stronę polską i ukraińską, ale to przede wszystkim będzie święto futbolu _ - mówi Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski nie chciał ujawnić tematów rozmów z prezydentem Janukowyczem. W kwietniu, po informacjach o pobiciu znajdującej się w więzieniu byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, niektórzy politycy UE zaczęli nawoływać do bojkotu ukraińskiej części Euro 2012.

Ukraińskie władze zmuszone były także odwołać zaplanowany na 11-12 maja szczyt państw Europy Środkowej w Jałcie na Krymie, gdyż po doniesieniach o sytuacji Tymoszenko większość zaproszonych prezydentów zrezygnowała z udziału w spotkaniu.
Władze Polski, która wraz z Ukrainą organizuje Euro 2012, wypowiedziały się przeciwko bojkotowi politycznemu tej imprezy.

Czytaj więcej w Money.pl
Gdyby nie afera, byłaby twarzą Euro 2012 Straciła pracę i dobre imię, ale - jak mówi - piłkę kocha od dzieciństwa. Dlatego Euro 2012 było okazją do wielkiego powrotu.
UEFA zapewnia: Będzie Euro na Ukrainie - Jesteśmy federacją piłkarską, nie wdajemy się w kwestie polityczne - powiedział rzecznik UEFA w tvn24.
Nie będą zdzierać z turystów. Już jest lepiej - Każdy kibic znajdzie dla siebie nocleg w odpowiedniej cenie - obiecuje dyrektor Euro 2012 na Ukrainie.
Tagi: euro 2012 w polsce, euro 2012, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz