Notowania

euro 2012
18.06.2012 10:48

Euro 2012. Pogoda pogoni kibiców do domu?

Burza z intensywnym deszczem już raz przerwała na godzinę jeden z meczów Euro 2012: spotkanie Ukraina-Francja w piątek w Doniecku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Ratuszniak)

W czasie meczu Hiszpania-Chorwacja, który zostanie rozegrany dziś wieczorem w Gdańsku, nad miastem mogą przejść gwałtowne burze, nawet z gradem - prognozują meteorolodzy.

Jak poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni Grzegorz Pietrucha, burze może przynieść strefa, która w poniedziałek rano znajdowała się między Belgią a Niemcami. _ - Strefa ta przemieszcza się jednak bardzo szybko i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wieczorem znajdzie się nad Gdańskiem _ - powiedział Pietrucha.

Rano na Pomorzu było ciepło i słonecznie. _ - Tym bardziej gwałtowne mogą być burze, o których mówię: na tyle, że może im towarzyszyć grad _ - zaznaczył Pietrucha. Dodał, że prawdopodobieństwo wystąpienia wieczornych burz ocenia na 80-90 procent. - _ Jest jednak pewna szansa, że strefa burzowa dotrze nad miasto później - już po meczu _ - powiedział meteorolog.

Burza z intensywnym deszczem już raz przerwała na godzinę jeden z meczów Euro 2012: spotkanie Ukraina-Francja w piątek w Doniecku. Gwałtowne opady zniszczyły murawę tak, że jeszcze dwa dni później trwały prace nad jej naprawą i UEFA nakazała przeniesienie zaplanowanych na tym stadionie treningów w inne miejsca.

Deszcz padał także m.in. w czasie rozgrywanego w czwartek w Gdańsku meczu Hiszpania-Irlandia (4:0) oraz w sobotę we Wrocławiu w trakcie spotkania Polska-Czechy (0:1).

Mecz Hiszpania-Chorwacja rozpocznie się o godz. 20.45.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziś ostatnie mecze fazy grupowej. Kto zagra? W Gdańsku Hiszpania zmierzy się z Chorwacją, a Włochy zagrają w Poznaniu z Irlandią. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 20.45.
Engel: To będzie najważniejszy mecz. On zdecyduje Kiedy łamie się w zespole wiara, że można coś zrobić? O najważniejszym momencie w całym Euro 2012 mówi Jerzy Engel.
Rekordowa frekwencja w strefach kibica Zobacz ile osób bawiło się wczoraj podczas meczy w Warszawie i we Wrocławiu.
Tagi: euro 2012, euro, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz