Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
12.06.2012 22:25

Euro 2012. Ponad 25 tys. osób we wrocławskiej Strefie Kibica

Jeśli liczba kibiców na wrocławskim rynku przekroczy 30 tysięcy. To wolontariusze będą odsyłać kibiców do innych Stref Kibica.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Ratuszniak)

*Ponad 25 tys. osób przybyło dzisiaj wieczorem do głównej Strefy Kibica na wrocławskim Rynku. Strefę wypełnili głównie Polacy, którzy już wcześniej oglądali tam transmisję meczu Czechy-Grecja (2:1). *

Polscy kibice, w zdecydowanej większości w biało-czerwonych koszulkach, z szalikami, flagami i fantazyjnymi nakryciami głowy, podczas tego meczu w większości sprzyjali Czechom. W Strefie nie było jednak specjalnie głośno, w mniej emocjonujących chwilach meczu niektórzy kibice podejmowali śpiew: _ Polska, biało-czerwoni _.

Pytany wrocławianin, pan Grzegorz powiedział, że strój zrobił własnoręcznie i trwało to kilka dni, ale _ było warto, bo jest jedyny i wiele osób zaczepia go prosząc o zdjęcie _. Inni kibice deklarowali, że są bojowo nastawieni do zbliżającego się spotkania, nie było jednak agresji, a raczej atmosfera fiesty.

Przed meczem polskiej reprezentacji na głównej scenie Strefy wystąpiła grupa ok. 20 bębniarzy z Niemiec zagrzewających Polaków do kibicowania. Rzecznik strefy Robert Leszczyński zachęcał zgromadzonych nie tylko do wspierania polskiej reprezentacji, ale przede wszystkim do robienia miejsca docierającym wówczas kolejnym falom kibiców.

Przed rozpoczęciem transmisji meczu Polska-Rosja z Warszawy do Strefy zaczęli bowiem napływać kibice ze Stadionu Miejskiego. Zgodnie z decyzją UEFA, mecz Polaków z Rosjanami nie jest tam transmitowany, chcący oglądać go musieli zatem przenieść się do którejś z wrocławskich stref - na Rynku, przy Hali Stulecia lub Fun Strefy Carlsberga w pobliżu Stadionu Miejskiego.

Jeżeli główną Strefę Kibica wypełni 30 tys. osób, wrocławscy wolontariusze zostaną o tym powiadomieni sms-ami. Mają zacząć wówczas kierować pozostałych kibiców do innych stref w mieście, a główna strefa prawdopodobnie zostanie zamknięta.

Jak poinformował rzecznik wrocławskiej policji aspirant Paweł Petrykowski, podczas meczu Czechy-Grecja w pobliżu Strefy Kibica zatrzymana została tylko jedna osoba. To czeski kibic, który po pijanemu wybił szybę w jednej z restauracji. _ Dzień przebiega spokojnie. Poza tym jednym incydentem nic we Wrocławiu nie działo się dotąd niepokojącego _ - zaznaczył policjant.

Czytaj więcej o Euro 2012 w Money.pl
Emocje przed meczem z Rosją sięgają zenitu Grupa stu pseudokibiców zaatakowała policjantów. Z każdą minutą w stołecznej strefie robi się coraz bardziej nerwowo.
Zamknięto największą strefę kibica. Dlaczego? Warszawska Strefa Kibica na pl. Defilad została po godz. 20 zamknięta z powodu złej pogody - deszczu i silnego wiatru.
Otwarto największą w Polsce strefę kibica Około 100 tys. osób będzie mogło tam codziennie posłuchać muzyki na żywo, a w dni meczów obejrzeć spotkania na sześciu telebimach.
Tagi: euro 2012, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz