Notowania

euro 2012 w polsce
07.06.2012 10:46

Euro 2012. Rosyjscy kibice przemaszerują przez Warszawę?

Rosyjscy kibice chcą przejść ulicami stolicy na mecz Polska-Rosja 12 czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV)

*To może być naprawdę liczna demonstracja. W rękach rosyjskich kibiców jest około 40 tysięcy biletów na mecze Euro 2012, w tym dwa w Polsce. *

Wszechrosyjski Związek Kibiców (WOB) potwierdził, że zwróci się do władz Warszawy o zgodę na przejście rosyjskich fanów 12 czerwca ulicami polskiej stolicy w zorganizowanej grupie na Stadion Narodowy na mecz Polska-Rosja.

Poinformował o tym prezes WOB Aleksandr Szprygin podczas pożegnania kolejnej grupy kibiców z Rosji, udającej się do Polski na piłkarskie mistrzostwa Europy. O godz. 9.20 czasu moskiewskiego (7.20 czasu polskiego) odjechała ona specjalnym pociągiem z Dworca Białoruskiego w Moskwie.

Szprygin zapowiedział, że WOB jeszcze dziś prześle do Warszawy stosowny wniosek, a w piątek przedstawi stołecznym władzom wszystkie wymagane dokumenty. Mecz Polska-Rosja na Euro 2012 zbiega się w czasie ze świętem narodowym Federacji Rosyjskiej - Świętem Niepodległości, nazywanym Dniem Rosji.

Pociągiem z Dworca Białoruskiego do Polski odjechało ponad 350 kibiców. W Terespolu, dokąd pociąg przybędzie w piątek o 0.15 (czasu polskiego), fani przesiądą się do polskiego składu, który dowiezie ich do Wrocławia.

W uroczystości na Dworcu Białoruskim uczestniczył znany piłkarz - napastnik Ajaksu Amsterdam i reprezentacji Rosji Dmitrij Bułykin. W przeszłości bronił on barw m.in. Lokomotiwu Moskwa i Dynama Moskwa.

Dziś rano z moskiewskiego lotniska Szeremietiewo do Warszawy odleciał pierwszy samolot czarterowy z kibicami. A wczoraj w południe z Moskwy do Polski wyruszyły pierwsze autokary z fanami.

W Euro 2012 reprezentacja Rosji rywalizować będzie w grupie A z Polską, Czechami oraz Grecją. Pierwszy mecz - z Czechami - Rosjanie rozegrają 8 czerwca we Wrocławiu. 12 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie spotkają się z Polakami, a cztery dni później, również w stolicy, zmierzą się z Grekami.

Według nieoficjalnych informacji w rękach rosyjskich kibiców łącznie może być nawet 40 tys. biletów na mecze fazy grupowej. Wszechrosyjski Związek Kibica utrzymuje, że 8 czerwca do Wrocławia na spotkanie Sbornej z Czechami wybiera się ponad 10 tys. fanów z Rosji. Podobna liczba kibiców ma się pojawić na meczu w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wszystko jest gotowe! UEFA zachwycona - _ Miasto jest piękne, ludzie wyglądają wspaniale, wszystko jest gotowe. UEFA jest bardzo usatysfakcjonowana _ - tak o stanie przygotowań do Euro 2012 wypowiedział się sekretarz federacji.
Rosyjscy kibice w drodze do Polski. Ilu ich jest? Według różnych szacunków do Polski w trakcie Euro 2012 przyjedzie około 50 tys. rosyjskich kibiców.
Sierp i młot na koszulkach? Apel ambasady Ambasada poinformowała, że strona rosyjska nie zwracała się do Polski o dodatkową ochronę dla reprezentacji Rosji.
Tagi: euro 2012 w polsce, mecz, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz