Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fałszywy alarm bombowy
29.06.2013 14:26

Fałszywe alarmy bombowe. Podejrzany aresztowany

O zatrzymaniu 26-latka poinformowała wczoraj policja. Zabezpieczono przy nim sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami. 26-latek był poszukiwany za 36 oszustw w internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

26-latek, podejrzany o spowodowanie fałszywych alarmów bombowych, które na początku tygodnia sparaliżowały ponad 20 instytucji w całym kraju, został aresztowany przez sąd - podała dziś prowadząca śledztwo katowicka prokuratura.

O zatrzymaniu 26-latka poinformowała wczoraj policja, ujęto go na lotnisku w Pyrzowicach. Zabezpieczono przy nim sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami. 26-latek był poszukiwany listem gończym za 36 oszustw w internecie. W ostatnim czasie mieszkał w Wielkiej Brytanii. Stamtąd przyleciał w piątek do Pyrzowic.

Mężczyzna jeszcze wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, która prowadzi śledztwo. Dotyczy ono wywołania zdarzenia zagrażającego zdrowiu, życiu lub szkody w wielkich rozmiarach i wywołania przez to reakcji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek. Grozi za to do ośmiu lat więzienia.

26-latek to trzeci mężczyzna, który - według policji - ma związek z wywołaniem fałszywych alarmów bombowych w 22 miejscach w kraju. We wtorek zatrzymano dwóch - jednego w Chrzanowie (Małopolskie), drugiego w Zawierciu (Śląskie). Obaj zostali dwa dni temu zwolnieni, bowiem prokuratura uznała, że zgromadzony do tej pory materiał dowodowy nie dał podstaw do przedstawienia zarzutów.

Czytaj więcej w Money.pl
Lotnisko gotowe po rozbudowie. Gdzie? Na płycie o powierzchni ponad 110 tys. m kw. zmieści się kilkanaście maszyn. Warta 81 mln zł inwestycja trwała od czerwca 2011 r.
Islamiści szykowali zamachy we Francji Zatrzymani mają od 22 do 38 lat. Byli już znani policji, ponieważ dopuszczali się różnych wykroczeń. Jeden z nich pojawił się też w śledztwie antyterrorystycznym.
Handlowali narkotykami i psychotropami Jak poinformowało dziś biuro prasowe śląskiej policji zatrzymanym 13 osobom zarzuca się udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.
Tagi: fałszywy alarm bombowy, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz