Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Finał WOŚP 2014. 52 incydenty podczas kwesty

0
Podziel się:

Wczoraj policjanci w całym kraju zatrzymali 24 osoby za przestępstwa, a 15 za wykroczenia. Biorąc pod uwagę skalę kwesty - było bezpiecznie i spokojnie.

Finał WOŚP 2014. 52 incydenty podczas kwesty
(PAP/Tomasz Gzell)
  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie. W całym kraju doszło do 52 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Nad bezpieczeństwem 120 tys. wolontariuszy czuwało wczoraj ponad 18 tysięcy policjantów i 7 tys. radiowozów, wspieranych przez strażników miejskich oraz żandarmów. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo kwestujących dzieci i młodzieży oraz na to, czy zbiórki były prowadzone przez osoby do tego uprawnione. Zgłoszenia na policję dotyczyły głównie zagubionych i uszkodzonych puszek lub kradzieży.

- _ Wczoraj policjanci w całym kraju zatrzymali 24 osoby za przestępstwa, a 15 za wykroczenia. Biorąc pod uwagę skalę kwesty oraz to, że uczestniczyło w nich 120 tysięcy osób, można powiedzieć, że było bezpiecznie i spokojnie _ - powiedział Sokołowski.

Zebrane podczas 22. Finału pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

Do północy podczas akcji WOŚP zebrano ponad 35,4 mln zł. Ostateczna kwota jaką udało się zebrać zostanie podana za kilka tygodni. Przed rokiem było to ponad 50,6 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)