Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

France 24 nada cykl programów o Polsce

0
Podziel się:

Francuska telewizja informacyjna France 24 rozpocznie nadawać serię programów poświęconych współczesnej Polsce.

France 24 nada cykl programów o Polsce
(włodi/CC/FLickr)

Francuska telewizja informacyjna France 24 rozpocznie w sobotę nadawać serię programów poświęconych współczesnej Polsce z okazji sprawowania przez nią prezydencji w UE. Wśród pozycji cyklu są przygotowania do Euro 2012 i wywiad z Andrzejem Wajdą.

Począwszy od soboty kanał nazywany _ francuskim CNN _ będzie nadawał raz w miesiącu cykl dyskusji, reportaży i wywiadów poświęconych dzisiejszej Polsce i jej miejscu w Europie.

Cykle będą nadawane jednocześnie w dwóch wersjach językowych: francuskiej i angielskiej pod różnymi tytułami - odpowiednio: _ Ici Europe _ i _ Talking Europe _.

Tematem pierwszego programu, który zostanie nadany w sobotę o godz. 12.40, będzie stan polskich przygotowań do Euro 2012. Widzowie zobaczą reportaż z Gdańska w związku z inauguracją tamtejszego stadionu PGE Arena. Zaproszeni do studia goście będą dyskutować o tym, czy Polska zdąży na czas z budową i modernizacją stadionów i infrastruktury oraz czy to wielkie sportowe wydarzenie przyniesie Polsce spodziewane korzyści.

W drugiej części sobotniego programu France 24 pokaże zrealizowany niedawno w Warszawie wywiad z reżyserem Andrzejem Wajdą. Wybitny twórca opowiada w nim o swojej wizji Europy, a także o postaciach, które odegrały historyczną rolę w polskich przemianach, takich jak Lech Wałęsa.

W kolejnych odcinkach polskiego cyklu będzie mowa m.in. o polskim rolnictwie i o planowanej reformie unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Nie zabraknie też reportażu o mieszkańcach polskiej wsi i o jej przemianach po wstąpieniu Polski do UE.

Innym tematem serii będzie transformacja technologiczna naszego kraju na tle przemian w tej dziedzinie w innych krajach Unii. France 24 nada wtedy reportaż o polskiej uczonej, którą twórcy programu zapowiadają jako _ nową polską Marię Skłodowską-Curie z Katowic _.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)