Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnik
19.02.2013 19:08

Górnicy uwięzieni w windzie pod ziemią

57 górników kopalni "Wujek" spędziło dziś prawie trzy godziny pod ziemią na głębokości 850 metrów w trzypiętrowej kopalnianej windzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Herr Kriss/CC/Wikipedia)

57 górników kopalni _ Wujek _ spędziło we wtorek prawie trzy godziny pod ziemią na głębokości 850 metrów w trzypiętrowej kopalnianej windzie, tzw. szoli, która wywoziła ich z poziomu 1050 metrów - poinformował rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego Wojciech Jaros.

Winda miała awarię. Rzecznik dodał, że górnicy przyjęli tę sytuację _ życiowo, ze zrozumieniem _.

Incydent miał miejsce w mieszczącej się w Rudzie Śląskiej części zakładu - w ruchu _ Śląsk _. Pracownicy firmy serwisującej urządzenie zlokalizowali awarię i uruchomili windę po blisko 3 godzinach.

_ - Nikomu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Awaryjnie było możliwe wyprowadzenie górników przedziałem drabinowym - to bardzo wąska trasa ewakuacyjna, na wypadek gdy wszystko inne zawiedzie. Jej pokonywanie jest jednak szalenie męczące i trwałoby bardzo długo _ - powiedział Wojciech Jaros.

Podkreślił, że urządzenia wyciągowe, aby zostały dopuszczone do pracy, muszą być wyposażone w dwa niezależne źródła zasilania. _ - Jak się okazuje, nawet to nie zabezpiecza przed możliwością awarii _ - przyznał.

Czytaj więcej w Money.pl
Dotarli do górnika. Nie wiadomo, czy żyje Mężczyzna znajduje się 850 metrów pod ziemią. Na razie nie ma z nim kontaktu, więc nie wiadomo, czy żyje.
Poślizg w emeryturach górniczych. Oto powód Nie wiadomo, kiedy projekt zostanie oficjalnie ogłoszony.
Dramat w kopalni. Trwa akcja poszukiwawcza Strop zawalił się 665 metrów pod ziemią. Pracę ratowników utrudniają wciąż sypiące się skały.
Tagi: górnik, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz