Igrzyska olimpijskie. Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak poza podium w Londynie

0

Na dystansie 200 metrów triumfował reprezentant RPA Chad Le Clos, który uzyskał wynik 1:52:96.

Paweł Korzeniowski zajął siódme miejsce w finale wyścigu olimpijskiego na 200 metrów stylem motylkowym.

Triumfował reprezentant RPA Chad Le Clos, który uzyskał wynik 1:52:96, co jest nowym rekordem Afryki.

Drugie miejsce, ze stratą 0,05 do zwycięzcy, zajął broniący tytułu mistrza olimpijskiego Amerykanin Michael Phelps, który przegrał złoto ostatnim zamachem rąk, prowadząc jeszcze na kilka metrów przed metą z wyraźną przewagą. Brązowy medal wywalczył Takeshi Matsuda z Japonii.

Niestety również Konrad Czerniak nie zdołał awansować do finału olimpijskiego na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Drugi polski pływak zajął 6. miejsce w swojej serii z nowym rekordem życiowym 48,44 s., co dało mu 9. miejsce w półfinale.
Konrad Czerniak na swoim koronnym dystansie - 100 metrów stylem motylkowym - wystartuje w czwartek. Wówczas być może uda się wywalczyć dużo lepszy wynik.

Wnuczka królowej Elżbiety z medalem Gospodarze londyńskiej olimpiady nadal nie mają szczęścia do złota, ale dziś zdobyli kolejne srebro - drużynowo, w trzydniowym konkursie hippicznym.
Siostry Radwańskie odpadły Agnieszka i Urszula Radwańskie na 1/8 finału zakończyły swój udział w olimpijskim tenisowym turnieju deblistek.
Wstyd na olimpiadzie. Na pomoc wezwali wojsko Za fiasko obwinia się Olimpijską Rodzinę, której przydzielono około 25 procent spośród 8,8 mln ogółu biletów.