Notowania

wiadmomości
28.12.2013 18:44

Inwestycje na Dolnym Śląsku. Szpital skorzysta z OZE

Blisko 3,5 miliona złotych pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na koniec 2014 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hesa2 - Fotolia.com)

Ponad 4,5 miliona złotych będzie kosztowała modernizacja Strzelińskiego Centrum Medycznego, z czego blisko 3,5 miliona będzie pochodziło ze środków unijnych.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, środki na projekt _ Termomodernizacja obiektów Strzelińskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii _ będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Strzelińskie Centrum Medyczne jest jedynym szpitalem w powiecie strzelińskim. Realizacja projektu jest konieczna dla zapewnienia mieszkańcom powiatu usług medycznych na odpowiednim poziomie, zgodnych z obowiązującymi standardami. Projekt polega na termomodernizacji obiektów szpitala i przychodni oraz montażu instalacji solarnej w celu wykorzystania odnawialnych źródeł energii w procesie produkcji ciepłej wody.

Przeprowadzenie termomodernizacji konieczne jest zarówno ze względu na ograniczenie zużycia energii jak i dla poprawy komfortu pacjentów.

Całkowita wartość projektu została oszacowana na ponad 4,5 mln zł, z czego blisko 3,5 mln zł pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na koniec 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz