Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycje na Dolnym Śląsku. Szpital skorzysta z OZE

0
Podziel się:

Blisko 3,5 miliona złotych pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na koniec 2014 roku.

Inwestycje na Dolnym Śląsku. Szpital skorzysta z OZE
(hesa2 - Fotolia.com)
bEDBJHqZ

Ponad 4,5 miliona złotych będzie kosztowała modernizacja Strzelińskiego Centrum Medycznego, z czego blisko 3,5 miliona będzie pochodziło ze środków unijnych.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, środki na projekt _ Termomodernizacja obiektów Strzelińskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii _ będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Strzelińskie Centrum Medyczne jest jedynym szpitalem w powiecie strzelińskim. Realizacja projektu jest konieczna dla zapewnienia mieszkańcom powiatu usług medycznych na odpowiednim poziomie, zgodnych z obowiązującymi standardami. Projekt polega na termomodernizacji obiektów szpitala i przychodni oraz montażu instalacji solarnej w celu wykorzystania odnawialnych źródeł energii w procesie produkcji ciepłej wody.

bEDBJHrb

Przeprowadzenie termomodernizacji konieczne jest zarówno ze względu na ograniczenie zużycia energii jak i dla poprawy komfortu pacjentów.

Całkowita wartość projektu została oszacowana na ponad 4,5 mln zł, z czego blisko 3,5 mln zł pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na koniec 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDBJHrC
wiadmomości
kraj
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)