Notowania

jaruzelski
25.03.2011 18:46

Jaruzelskiego czeka chemioterapia

Badania wykazały u generała Jaruzelskiego rozrost układu chłonnego, czyli chłoniaka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Barabasz/GFDL/Wikipedia)

Generał Wojciech Jaruzelski cierpi na chłoniaka - wynika z diagnozy Wojskowego Instytutu Medycznego przy ulicy Szaserów w Warszawie. Były prezydent przejdzie najprawdopodobniej chemioterapię.

Rzecznik szpitala pułkownik Piotr Dąbrowiecki powiedział, że badania wykazały u generała Jaruzelskiego rozrost układu chłonnego, czyli chłoniaka. Lekarze kontynuują badania. Piotr Dąbrowiecki nie chciał określić, jak długo może trwać hospitalizacja.

Dwa tygodnie temu Wojciech Jaruzelski w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego zapalenie opłucnej. Był to nawrót choroby, którą generał przebył w święta. Wojciech Jaruzelski był podłączony pod kroplówkę, miał nawet 40 stopni temperatury.

Wcześniej Jaruzelski poinformował, że stan zdrowia jest jedną z przyczyn jego rezygnacji z udziału w majowej beatyfikacji Jana Pawła II w Rzymie. Ponadto Jaruzelski, który jest oskarżony w dwóch procesach, decyzją lekarzy z powodów zdrowotnych może brać udział w rozprawach tylko przez 2 godziny.

Czytaj w Money.pl

Tagi: jaruzelski, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz