Notowania

sprzedaż leków
13.02.2011 06:38

Jest rekord. Kupujemy coraz więcej leków

W styczniu do aptek trafiły medykamenty za 2,1 mld zł. To o 26 proc. więcej niż w grudniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jorgeantonio/iStockphoto)

*Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła w styczniu rok do roku o ponad 12 procent i przekroczyła 2,1 mld złotych. Z kolei w ujęciu miesięcznym wzrost wyniósł około 26 procent. *

_ - To wynik wyraźnie lepszy niż rok temu, kiedy zanotowaliśmy 8-procentowy spadek sprzedaży w styczniu w ujęciu rok do roku, do czego przyczyniła się między innymi bardzo mroźna zima, która ograniczyła rozprzestrzenianie się infekcji, a także aktywność wielu pacjentów, co w efekcie zredukowało liczbę osób w ośrodkach zdrowia i aptekach _ - powiedział Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

_ - Warto też zauważyć, że tegoroczny styczeń przyniósł rekordową miesięczną sprzedaż z hurtowni do aptek: ponad 2,1 mld złotych _ - dodał. W 2010 roku wartość rynku aptecznego (liczona w cenach hurtowych netto) wyniosła blisko 22,3 mld zł, a dynamika w ujęciu rok do roku wyniosła niecałe 4 procent. W Polsce działa ponad 13.600 aptek i punktów aptecznych.

IMS Health jest firmą specjalizującą się w dostarczaniu informacji i rozwiązań zarządczych dla przemysłu farmaceutycznego, a także firm i organizacji działających w szeroko rozumianym sektorze ochrony zdrowia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t86061.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowy;rekord;znowu;kupilismy;wiecej;lekow,118,0,750710.html) Nowy rekord. Znowu kupiliśmy więcej leków Do aptek trafiły medykamenty za 22,3 mld zł. To o blisko 4 proc. więcej niż w 2009 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t125118.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ruch;w;aptekach;slabnie;to;efekt;statystyki,105,0,732777.html) Ruch w aptekach słabnie? To efekt statystyki Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych spadła w listopadzie o 5,4 proc. w skali roku.
Tagi: sprzedaż leków, leki, lekarstwa, sprzedaż, apteki, hurtownie, rynek, ims health, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz