Justna Kowalczyk przegrała. Bjoergen zdobywa złoto

0

Kowalczyk zakończyła bieg na piątym miejscu ze stratą ponad 27 sekund do Bjoergen.

(PAP/Grzegorz Momot)

Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu łączonym podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym rozgrywanych we włoskiej miejscowości Val di Fiemme. Po pierwszej części biegu łączonego - 7,5 km techniką dowolną - Kowalczyk była druga.

Czołową grupę dziesięciu biegaczek prowadziła Finka Kerttu Niskanen. W drugiej części biegu mocno zaatakowały Norweżki i przez większą część biegu techniką dowolną na czele biegły aż cztery reprezentantki tego kraju oraz Polka.

Na kilometr przed metą z czołowej piątki oderwały się Marit Bjoergen i Therese Johaug. na finiszu finiszu szybsza okazała się Bjoergen. Trzecie miejsce wywalczyła kolejna Norweżka - Heidi Weng. Kowalczyk zakończyła bieg na piątym miejscu ze stratą ponad 27 sekund do Bjoergen.

Kornelia Kubińska była 23., Agnieszka Szymańczak zajęła 27. miejsce, a Paulina Maciuszek dobiegła do mety na 28. pozycji.

Królowa śniegu najlepsza czwarty raz Wygrana siódmego etapu Tour de Ski zapewniła Polce zdobycie po raz czwarty prestiżowy turniej w biegach narciarskich.
Sukces Kowalczyk. Rozdzieliła Norweżki Polka straciła do zwyciężczyni niespełna 9 sekund.
Justyna Kowalczyk najlepsza w Oberhofie Drugie miejsce zajęła Norweżka Therese Johaug, a trzecie - Finka Anne Kylloenen.