Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nfz
25.05.2012 12:19

Kaczyński o NFZ: Powinien być rozwiązany

- Rychło w czas, lepiej późno niż wcale - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński wniosek ministra zdrowia o odwołanie prezesa NFZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ Rychło w czas, lepiej późno niż wcale _ - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o odwołanie prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza. Ocenił też, że NFZ powinien być rozwiązany, nawet gdyby miał dobrego szefa.

_ - NFZ powinien być rozwiązany, nawet gdyby miał dobrego szefa - czego bardzo sobie życzę, a przede wszystkim życzę polskim pacjentom - to i tak ten mechanizm jest nie do zmiany _ - powiedział prezes PiS dziennikarzom w piątek w Sejmie.

W ocenie Kaczyńskiego _ to jest mechanizm, który prowadzi do tego, że konsylia lekarskie zastanawiają się nie nad tym, jak leczyć pacjenta, ale jak to finansować _. _ Lekarze nie są od finansów, ale są od leczenia i to powinno być zmienione _ - dodał lider PiS.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek, że Arłukowicz złożył wniosek do premiera o odwołanie prezesa NFZ. Rada NFZ jeszcze nie wydała opinii w sprawie odwołania Paszkiewicza. Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych premier odwołuje prezesa NFZ na wniosek ministra zdrowia, po zasięgnięciu opinii Rady Funduszu.

Premier Donald Tusk powiedział w piątek, że będzie respektował wniosek Arłukowicza o odwołanie prezesa NFZ, jeśli zostanie on podtrzymany.

Czytaj więcej o sprawach NFZ
Minister zdrowia chce odwołać szefa NFZ Bartosz Arłukowicz złożył wniosek o zdymisjonowanie Jacka Paszkiewicza premierowi. Czym zawinił szef Narodowego Funduszu Zdrowia?
Jest kara dla NFZ. Nie może tak dominować Sąd apelacyjny potwierdził decyzję prezes UOKiK dotyczącą nadużycia przez NFZ swojej pozycji przy ustalaniu kryteriów oceny w konkursie ofert na świadczenia zdrowotne.
Tagi: nfz, odwołanie, kaczyński, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz