Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński: Referendum to święto demokracji

0
Podziel się

Prezes PiS zaznaczył, że mieszkańcy Warszawy muszą mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście i dlatego powinni wziąć udział w referendum.

Kaczyński: Referendum to święto demokracji
(PAP/Jacek Turczyk)
bEqArkNx

Konwencji na warszawskiej Pradze zamknęła kampanię tej partii przed referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Szef PiS apelował o udział w referendum.

_ Ci, którzy chcą nam psuć to święto, (...) nie zwyciężą _ - podkreślił na spotkaniu prezes PiS. _ Kiedy wieczorem dowiemy się, że frekwencja była wystarczająca i pani prezydent zmieni swoje zadania, (...) to będzie piękne zakończenie święta _ - mówił.

Kaczyński zaznaczył, że mieszkańcy Warszawy muszą mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście i dlatego powinni wziąć udział w referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. _ Jest instytucja referendum. Możemy i musimy z niej skorzystać _ - przekonywał.

bEqArkNz

Prosił także uczestników spotkania, by namawiali swoje rodziny i znajomych do udziału w niedzielnym referendum. _ Wielka Warszawa to Warszawa zintegrowana, wykorzystująca wszystkie możliwości, które tkwią w ludziach (...) To w ludziach Warszawy jest siła, która może dać nam wielkość, ale do tego potrzebne są inne rządy - mądrych, dobrych ludzi _ - mówił prezes PiS.

Ocenił też, że rządzący stolicą nie wykorzystują potencjału Pragi i nie dbają o nią wystarczająco. Według Kaczyńskiego świadczy o tym m.in. stan praskich kamienic czy brak inwestycji.

Podczas warszawskiej konwencji przemawiał też Piotr Gliński, wymieniany jako możliwy kandydat PiS na prezydenta Warszawy. Zwracał uwagę m.in. na trudności mieszkańców m.in. z dopisywaniem się do spisu wyborców przed referendum, a także brak obwieszczeń w sprawie głosowania. W jego ocenie, świadczy to o tym, że w Polsce funkcjonuje _ półbiałoruska demokracja _.

Wtórował mu prezes PiS, który pokazywał obwieszczenie z warszawskiego Żoliborza w formacie A4, z którego przeczytaniem - jak powiedział - miałby problemy nawet w okularach. _ To są po prostu kpiny, symbol tego, co jest robione w Warszawie, aby trwała władza _ - powiedział.

bEqArkNF

Do udziału w głosowaniu zachęcała także aktorka Katarzyna Łaniewska. _ Powinniśmy pójść na referendum. Czy mamy łamać naszą wiarę w konstytucję _ - pytała. Konwencja odbyła się przed zakładami Rawar. Jak mówili politycy PiS, w ostatniej chwili odmówiono im sali na terenie zakładów. Podczas konwencji wystąpiła kapela Staśka Wielanka.

Referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz, odbędzie się w najbliższą niedzielę; będzie ważne, jeśli do urn wyborczych pójdzie 3/5 wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta Warszawy w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób. Gdyby niedzielne głosowanie okazało się prawnie wiążące, prezydent zostanie pozbawiona stanowiska, jeśli za jej odwołaniem opowie się większość głosujących.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqArkOa
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)