Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
06.09.2011 18:51

Kaczyński: To PO ucieka przed debatą

Prezes PiS jest zdania, że Zyta Gilowska rozjechałaby Jacka Rostowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Zyta Gilowska _ rozjechałaby _ ministra finansów Jacka Rostowskiego i dlatego odmówił udziału w debacie z nią - uważa szef PiS Jarosław Kaczyński. *

_ - Prawda jest taka: pani prof. Gilowska po prostu pana Rostowskiego by - jak to się mówi - rozjechała, zresztą proszę przeczytać jej wywiad w "Uważam Rze" i po prostu następuje ucieczka, rejterada na krzywych nogach _ - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej w Puńsku (woj. podlaskie).

Odniósł się też do tego, że eksperci ostatnio krytycznie komentowali zapowiedź, że w przedwyborczej debacie o finansach PiS miałaby reprezentować m.in. Gilowska, która zasiada w Radzie Polityki Pieniężnej. Argumentowali, że członkowie RPP powinni powstrzymać się od działalności publicznej. Również szef resortu finansów w ten sposób uzasadnił odmowę debaty z Gilowską.

_ - Jest pewna grupa konstytucjonalistów, której opcja polityczna jest zupełnie jednoznaczna. Oni byli gotowi nawet twierdzić w pewnym momencie, że jednodniowe wybory to znaczą np. dwudniowe _ - powiedział Kaczyński.

Zwrócił uwagę, że wybór RPP następuje na zasadach politycznych i afiliacje polityczne osób zasiadających w Radzie są zupełnie oczywiste._ - W Polsce bardzo często jest tak, że jak to jest afiliacja z nami, to jest źle, ale jak z innymi, to jest dobrze. Ci inni są obiektywni, natomiast jak ktoś ma jakieś związki z nami, to jest nieobiektywny i ma różnego rodzaju ograniczenia _ - powiedział prezes PiS.

Czytaj więcej na temat kampanii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t98287.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;kaczynski;nie;jest;piekna;panna;na;wydaniu,252,0,904188.html) Tusk: Kaczyński nie jest piękną panną na wydaniu Premier mówi, że ma dość uganiania się za liderem PiS-u i namawiania go do debaty. _ - Kondycji mu zabrakło, przykro mi z tego powodu - _odpowiada Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t90928.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zyta;gilowska;zaryzykuje;stanowisko,160,0,904096.html) Prezydent odwoła Zytę Gilowską? Ma prawo Udział w debacie może być podstawą do odwołania profesor z Rady Polityki Pieniężnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t97437.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;chce;debaty;z;kaczynskim,250,0,899322.html) Pawlak z Kaczyńskim może zawsze i wszędzie To odpowiedź na zaproszenie PiS do rozmowy o sytuacji polskiego rolnictwa.
Tagi: wybory 2011, zyta gilowska, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz