Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Małopolsce. Zginął motolotniarz

0
Podziel się:

Według świadków do wypadku doszło niedługo po starcie z niewielkiego, prywatnego lądowiska w Gierałtowiczkach.

Katastrofa w Małopolsce. Zginął motolotniarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEEoUapx

53-letni mężczyzna zginął w sobotę po południu w wypadku motolotni, którą latał w rejonie miejscowości Gierałtowiczki nieopodal Wadowic w województwie małopolskim.

Według świadków do wypadku doszło niedługo po starcie z niewielkiego, prywatnego lądowiska w Gierałtowiczkach. To miejsce znane motolotniarzom, którzy chętnie z niego korzystają. Katarzyna Padło z biura prasowego małopolskiej policji poinformowała, że motolotniarz, mieszkaniec województwa śląskiego, wzbił się w powietrze i zaczął oddalać od lotniska. Po chwili wykonał nawrót, a krótko potem runął na ziemię.

Świadkowie natychmiast wezwali służby medyczne. Motolotniarza nie udało się uratować, pomimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji.

bEEoUapz

Katarzyna Padło powiedziała, że nie można obecnie odpowiedzieć na pytanie, co doprowadziło do tragedii. Przyczyny ustali Komisja Badania Wypadków Lotniczych, której przedstawiciele zostali wezwani na miejsce wypadku.

Czytaj więcej w Money.pl
Samolot rozbił się w Jastarni. Zahaczył o... - _ Pilot poderwał maszynę, zahaczył o drzewa i dziobem uderzył w ziemię _ - relacjonuje świadek.
Katastrofa śmigłowca. Sześć osób nie żyje Ratownikom trudno dotrzeć na miejsce wypadku, bo śmigłowiec leży w dolinie górskiej rzeki. Na miejscu są wspinacze.
Tragedia na lotnisku. Nie żyje 18-latek Był to prawdopodobnie lot szkoleniowy krośnieńskiego aeroklubu. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.
bEEoUaqa
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)