Notowania

Kidawa-Błońska: Nie ma kryzysu w koalicji

Zdaniem wiceszefowej Platformy, PO i PSL nie poróżni propozycja obniżenia wieku emerytalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska zapewnia, że koalicja jej partii z PSL ma się dobrze. W sondażu OBOP 60 procent negatywnie oceniło pracę rządu, a odsetek poparcia dla premiera spadł z 44 do 39 procent.

Małgorzata Kidawa-Błońska, uważa, że to naturalna tendencja. Na początku kadencji wyborcy często oczekują bowiem od rządzących cudów, a tych nie ma. Posłanka zaprzeczyła pogłoskom o kryzysie w koalicji.

- _ Jeden tydzień w miesiącu tłumaczymy, że ta koalicja trwa i nic złego się w niej nie dzieje, ale tak było przez ostatnie cztery lata, bo potrzebne są tematy do rozmów _ - mówiła Kidawa-Błońska w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MAŁGORZATY KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, koalicji nie poróżni propozycja obniżenia wieku emerytalnego. W swoim expose premier mówił o zrównaniu podwyższeniu go do 67 lat zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. PSL chce natomiast, by przechodzenie kobiet na emeryturę uzależnić od tego ile mają dzieci. Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że obie partie są blisko porozumienia w tej sprawie. Dodała, spełnienie propozycji PSL będzie oznaczałoby, iż kobiety będą miały niższe emerytury.

- _ Te kobiet będą miały zdecydowanie niższe emerytury i będą pozbawione możliwości funkcjonowania jak wszystkie inne panie. Więc chyba chodzi o to, żeby im pomóc _ - mówi Kidawa-Błońska.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MAŁGORZATY KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

PO i PSL tworzą koalicję rządową już po raz drugi z rzędu. Po wygranych tegorocznych wyborach parlamentarnych Platforma ponownie wybrała ludowców jako partnera koalicyjnego. W ostatnim sondażu CBOS 37 procent ankietowanych wyraziło zadowolenie z ponowienia tego sojuszu.

Czytaj więcej na temat koalicji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t131993.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/schetyna;nie;ma;alternatywy;dla;koalicji;po-psl,135,0,993927.html) PO i PSL mają problem? Schetyna nie wierzy Jak podkreślił, poprzednia kadencja pokazała, że współpraca Platformy z ludowcami układa się dobrze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;koalicja;po;z;psl;zagrozona;przez;klotnie;liderow,1,0,953857.html) Kłótnia liderów zagraża koalicji PO-PSL? Waldemar Pawlak i Marek Sawicki walczą ze sobą i podbijają stawkę zawarcia koalicji z Platformą Obywatelską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t163684.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski;ojcem;chrzestnym;nowej;koalicji,228,0,941028.html) Komorowski "ojcem chrzestnym" nowej koalicji Donald Tusk i Waldemar Pawlak _ tłumaczyli się _ przed prezydentem z koalicyjnych negocjacji. Zdaniem PiS, głowa państwa popędza _ premiera do pracy _.
Tagi: małgorzata kidawa - błońska, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz