Notowania

kłopotek
25.10.2011 10:46

Kłopotek: Koalicja PO i PSL będzie

Polityk PSL podkreśla, że w przyszłości będzie możliwa współpraca z SLD w celu uchwalenia ważnych ustaw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Eugeniusz Kłopotek powiedział na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, że w jego ocenie koalicja PO-PSL nie jest zagrożona i będzie rządzić w następnej kadencji Sejmu. Polityk PSL podkreślił jednocześnie, że w przyszłości będzie możliwa współpraca z SLD w celu uchwalenia ważnych ustaw. *

Polityk PSL wierzy, że koalicja z Platformą Obywatelską jest raczej przesądzona. W jego ocenie powinna się opierać na kompromisie i dokładnej współpracy. Dodał jednocześnie, że obydwie partie powinny wyznaczyć sfery, które należą do każdej ze stron, aby w przyszłości uniknąć nieporozumień.

Eugeniusz Kłopotek uważa, że na przyszłą współpracę nie ma wpływu ostatnie spotkanie Donalda Tuska z Leszkiem Millerem. Według jego oceny, pozakoalicyjna współpraca w niektórych dziedzinach jest konieczna, szczególnie z _ rozsądną _ opozycją, jaką jest SLD. Wykluczył jednocześnie możliwość współpracy z Ruchem Palikota, która może być dużym zagrożeniem dla spójności wewnętrznej PO.

Polskie Stronnictwo Ludowe uważa, że składka zdrowotna dla rolników może być naliczana od podatku rolnego. Według Kłopotka należy przeanalizować inne możliwości, mając na uwadze, że większość polskich rolników żyje w biedzie.

- _ Póki co podatku dochodowego w rolnictwie nie mamy. W ciągu dwóch trzech miesięcy nie jesteśmy w stanie przygotować projekt ustawy o powszechnym podatku dochodowym w rolnictwie _ - mówi poseł Kłopotek.

Kłopotek zapowiedział jednocześnie, że wszystko wskazuje na to, że obydwie partie dojdą do porozumienia w sprawie emerytur mundurowych. Wykluczył także możliwość wydłużenia wieku emerytalnego i zrównanie tego wieku dla kobiet i mężczyzn.

Eugeniusz Kłopotek uważa także, że jednym z najlepszych ministrów w poprzednim rządzie była szefowa resortu pracy - Jolanta Fedak. W jego ocenie to dzięki działalności tej minister budżet państwa zaoszczędził wiele pieniędzy. Dodał także, że wiele posunięć Fedak było kontestowanych przez ministra.

Czytaj więcej o koalicji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t95573.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koalicja;po-psl;bedzie;musiala;zajac;sie;krus-em,41,0,937257.html) Czas płynie. Na tę reformę niewiele czasu Koalicja PO-PSL będzie musiała do lutego zająć się reformą KRUS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t160608.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/scenariusze;po;koalicja;z;psl;a;moze;sld,154,0,932762.html) Tusk: Wracaj do rządu. Schetyna: Nic z tego PO liczy się z tym, że nie wystarczy jej głosów, by rządzić tylko z PSL. Jako plan B zakłada wyciąganie pojedynczych posłów z innych klubów, przede wszystkim z SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t79481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalinowski;nie;zakonczyly;sie;jeszcze;rozmowy;w;sprawie;koalicji,13,0,942861.html) Koalicji jeszcze nie będzie. PSL się waha Wynik w wyborach zawiódł liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego - Jarosława Kalinowskiego i Jana Burego
Tagi: kłopotek, koalicja, platforma, psl, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz