Notowania

koleje śląskie
28.12.2012 08:56

Koleje Śląskie. 58 połączeń realizowanych przez autobusy

13 proc. wszystkich zaplanowanych połączeń, jest dzisiaj realizowanych przez autobusową komunikację zastępczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

13 proc. wszystkich zaplanowanych połączeń, jest dzisiaj realizowanych przez autobusową komunikację zastępczą - poinformował rzecznik spółki Maciej Zaremba.

_ - Rozkład jest realizowany w pełnym zakresie _ - powiedział Zaremba. Rzecznik dodał, że pociągi wyruszyły w trasy punktualnie. Jedynie na odcinku Radzionków-Nakło z powodu awarii jednego z torów przejeżdżające tamtędy pociągi mają kilkunastominutowe opóźnienia.

Trasy, na których zamiast pociągów nadal jeżdżą autobusy, to: Bielsko-Biała - Wadowice, Czechowice-Dziedzice - Wodzisław Śl., Pszczyna - Rybnik - Wodzisław Śl. oraz Lubliniec - Częstochowa. Od niedzieli, po zakończonym remoncie torów, niektóre pociągi wróciły na odcinek Sosnowiec - Sławków. Kursują tam naprzemiennie z autobusami.

Władze spółki liczą na to, że wkrótce uda się wyeliminować zastępczą komunikację autobusową. Według Zaremby, powinno to nastąpić w pierwszych dniach nowego roku. W tym celu konieczne jest zwiększenie liczby taboru. Wkrótce do spółki trafi kilka kolejnych składów.

Utrudnienia na kolei w województwie śląskim trwają od 9 grudnia, gdy całość przewozów w regionie przejęła samorządowa spółka Koleje Śląskie. Z powodu kłopotów z taborem, awarii oraz błędów organizacyjnych, firma nie poradziła sobie z pełną realizacją przygotowanego przez siebie rozkładu jazdy. W połowie ubiegłego tygodnia udało się ustabilizować sytuację; oznaczało to jednak m.in. wprowadzenie na części linii komunikacji zastępczej, a na kilka tras międzywojewódzkich wróciły Przewozy Regionalne.

Czytaj więcej w Money.pl
Chaos na kolei. Na tory nie wyjedzie 50 pociągów Wczoraj były odwołane kursy i opóźnienia rzędu 30 minut. Co czeka na podróżnych tym razem?
Kolejowy chaos na Śląsku. Od jutra wracają... Opolski Zakład Przewozów Regionalnych od jutra przejmie obsługę tras kolejowych Strzelce Opolskie - Gliwice, Kędzierzyn-Koźle - Gliwice i Kędzierzyn-Koźle - Racibórz.
Chaos na kolei. Nadal nie kursują pociągi Komunikacja zastępcza funkcjonuje na trasach: Bielsko-Biała - Wadowice, Czechowice-Dziedzice - Wodzisław Śl., Pszczyna - Rybnik - Wodzisław Śl., Lubliniec - Częstochowa oraz Sosnowiec-Sławków.
Tagi: koleje śląskie, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz