Notowania

warszawskie metro
28.01.2014 16:25

Kolejna groźna awaria przy budowie metra

Do awarii instalacji gazowej doszło przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Na terenie budowy II linii w centrum Warszawy doszło w do rozszczelnienia gazowej rury przesyłowej; strażacy zlokalizowali miejsce wycieku i wraz z pogotowiem gazowym usuwają awarię.

Do awarii instalacji gazowej doszło przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. W pobliżu domu handlowego Sezam wyczuwalny jest zapach gazu. Straż pożarna zabezpieczyła budynek oraz cześć terenu pobliskiej budowy metra.

Na miejscu pracuje 20 strażaków oraz technicy z pogotowia gazowego. _ Do awarii doszło na terenie budowy drugiej linii metra. Miejsce wycieku gazu zostało zlokalizowane. Trwają prace pod nadzorem pogotowia gazowego. Nie wiadomo jeszcze jak doszło do awarii _ - powiedział mł. kpt. Cezary Gotowicki z komendy miejskiej PSP w Warszawie.

Rzecznik Prasowy konsorcjum AGP, które buduje II linię warszawskiego metra Mateusz Witczyński zapewnił, że awaria _ nie miała związku z prowadzonymi pracami _. _ Do wycieku doszło z instalacji, która częściowo przebiega pod obszarem ogrodzonym przez naszą budowę. Zapewniliśmy służbom niezbędny dostęp do tego terenu _ - powiedział.

Witczyński nie poinformował w jakim zakresie wyciek gazu może wpłynąć na pracę budowniczych metra. _ Decyzję o tym, które roboty należy miejscowo przerwać podejmują na bieżąco służby _ - powiedział. Dodał, że dopiero po usunięciu awarii będzie można stwierdzić w jakim zakresie utrudniła ona prace.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Warszawy chce trzeciej kadencji Pani prezydent rządzi Warszawą od 2006 roku, przez dwie kolejne kadencje. Na jesieni tego roku odbędą się kolejne wybory samorządowe. Hanna Gronkiewicz-Waltz poważnie myśli o starcie.
SLD prezentuje swojego kandydata na... - _ Stolica potrzebuje lidera, który nie zamknie się w ratuszu, a będzie z jej mieszkańcami _ - mówił szef partii Leszek Miller.
Niezwykły warszawski jubileusz. To już 100 lat 6 stycznia 1914 roku oficjalnie oddano do użytku most Poniatowskiego.
Tagi: warszawskie metro, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz