Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne śledztwo wokół Amber Gold. Prokuratura sprawdza przetarg

0
Podziel się:

Gdańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przetargu na dworek kupiony przez właścicieli Amber Gold.

Kolejne śledztwo wokół Amber Gold. Prokuratura sprawdza przetarg
(Adam Guz/Reporter)
bEDCtgER

Gdańska prokuratura wszczęła śledztwo, w którym zbada, czy nie doszło do nieprawidłowości w przetargu na dworek w podgdańskim Rusocinie, zakupiony latem tego roku przez małżeństwo P. - właścicieli firmy Amber Gold.

Jak poinformował szef Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, Cezary Szostak, ewentualne nieprawidłowości, które będą badane we wszczętym dzisiaj śledztwie, mogą dotyczyć dokonanej przez samorząd zmiany w funkcji użytkowania części dworku. Do tej zmiany doszło przed przetargiem.

Zdaniem osoby, która zawiadomiła prokuraturę, nieruchomość ta miała być pierwotnie przeznaczona na funkcje edukacyjne, a przed przetargiem, który wygrało małżeństwo P., zapisy zostały zmienione tak, że dwór częściowo mógł być wykorzystany do celów mieszkalnych.

bEDCtgET

Jak powiedział Szostak, na wszczęcie śledztwa w tej sprawie zdecydowano się m.in. dlatego, że w jego ramach można będzie przeprowadzić przesłuchania i inne czynności, które są niezbędne do zbadania sprawy, a których nie można by wykonać w trakcie postępowania sprawdzającego.

O możliwości popełnienia przestępstwa powiadomił prokuraturę przedstawiciel firmy, która bez sukcesu startowała w jednym z poprzednich przetargów na dworek. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do prokuratury w Pruszczu Gdańskim, ta jednak poprosiła prokuraturę okręgową o skierowanie sprawy do innej jednostki; w ten sposób trafiła ona do prokuratury w Gdańsku.

Urząd Gminy w Pruszczu Gdańskim od kilku lat próbował sprzedać dwór w Rusocinie. Udało się to dopiero przy dziewiątym przetargu zorganizowanym latem tego roku, wygranym przez właścicieli Amber Gold. Media informowały, że małżeństwo P. zaoferowało za użytkowanie wieczyste na 99 lat dworku wraz z przyległym do niego parkiem i folwarkiem 6,5 mln zł.

Mimo wielokrotnych prób, nie udało się skontaktować z wójtem gminy Pruszcz Gdański, który to samorząd organizował przetarg na dworek.

bEDCtgEZ
Czytaj więcej w Money.pl
Zwrot w sprawie Amber Gold? Prokurator chce... Ujawniono nowe szczegóły ze śledztwa. Dotąd zgłosiło się już ponad 10 tys. poszkodowanych.
Już ponad 10 tysięcy osób poszkodowanych ws. Amber Gold Szacuje się, że firma jest im winna ponad 400 mln zł. Będzie wniosek o przedłużenie aresztu dla prezesa spółki, Marcina P.?
Nowe fakty w sprawie Amber Gold Prokuratura wystąpiła już o międzynarodową pomoc prawną do Wlk. Brytanii, gdzie siedzibę miała firma FRL Capital Ltd. Finroyal jest marką firmową tej spółki.
bEDCtgFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)