Notowania

solidarna polska
25.11.2011 09:35

Kolejny senator przeszedł z PiS do Solidarnej Polski

Zdaniem Kazimierza Jaworskiego, Solidarną Polskę i PiS różni jedynie taktyka, a oba środowiska mają wspólny cel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Kazimierz Jaworski (na zdjęciu), który w wyborach parlamentarnych zdobył mandat w okręgu rzeszowskim z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości, oznajmił, że przeszedł do klubu parlamentarnego Solidarna Polska.

_ - Po długim namyśle uznałem, że moje miejsce jest wśród tych, którzy chcą reformy polskiej prawicy _ - powiedział Jaworski. Na swojej stronie internetowej napisał, że od wyborów samorządowych w 2010 roku postuluje zmianę funkcjonowania PiS.

_ - Właśnie w wyborach lokalnych ujawniła się niekorzystna tendencja, że tracimy realne poparcie w społecznościach lokalnych, a liczyć możemy wyłącznie na rozpoznawalność szyldu. To ważne, ale w sytuacji, gdy zdecydowana większość mediów nie sprzyja PiS, nigdy nie wystarczy, by wygrywać wybory. Musimy schodzić bezpośrednio do ludzi _ - zaznaczył Jaworski.

Jego zdaniem, Solidarną Polskę i PiS różni jedynie taktyka, a oba środowiska mają wspólny cel. - _ Trzeba, żeby prawica wygrała w Polsce wybory co najmniej tak, jak w 2005 roku, by podjąć działania, które w obliczu zagrożeń ekonomicznych stają się nawet jeszcze bardziej niezbędne, niż kilka lat temu _ - podkreślił.

Dodał, że jest _ głęboko przekonany, że Prawo i Sprawiedliwość i środowisko Solidarnej Polski ma historyczną szansę, po najbliższych wyborach, służyć Polsce rządząc w koalicji _. Razem z Jaworskim klub Solidarna Polska liczy 20 osób (2 senatorów i 18 posłów).

Komentarz

Czytaj więcej o podziałach na prawicy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/solidarna;polska;wkrotce;dolaczy;do;nas;kilku;parlamentarzystow;pis,212,0,975572.html) Będą kolejne transfery z PiS do Ziobrystów O przejściu parlamentarzystów do klubu Solidarnej Polski dzisiaj we Wrocławiu mówiła także jedna z liderek sejmowego ugrupowania Beata Kempa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t194408.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;walczy;o;jednosc;prezes;zdecydowal,223,0,974303.html) PiS zwiera szeregi. Jest decyzja prezesa Jarosław Kaczyński do końca tygodnia powoła w każdym z okręgów pełnomocników kierujących strukturami PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t116729.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;dementuje;medialne;pogloski;glosowanie;w;tym;roku,158,0,972190.html) Kaczyński gasi pożar w PiS. Partię czekają wybory? Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził jeden z mateczników Solidarnej Polski.
Tagi: solidarna polska, kazimierz jaworski, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz