Notowania

sondaż
14.05.2011 08:31

Kolejny sondaż. PO zyskuje, SLD traci

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, Platformę poparłoby 35, 3 proc. wyborców, a PiS 27,7 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VladimirCetinski/iStockphotot)

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, Platformę Obywatelską poparłoby 35, 3 procent wyborców. To o 2,4 procent więcej niż przed tygodniem i aż o 4 procent więcej niż przed 2 tygodniami - to wyniki najnowszego sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia.

Badanie pokazało również, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nie zmieniło się w stosunku do tego z ubiegłego tygodnia i kształtuje się na poziomie 27,7 procent. Poważny spadek popularności, aż o 4 procent, odnotował natomiast Sojusz Lewicy Demokratycznej.

SLD popiera 13,2 procent wyborców. Według badania PSL może liczyć na poparcie na poziomie 7,8 procent. Prezes Instytutu Marcin Duma zwraca uwagę, że poparcie dla SLD to wynik odejścia z tej partii Bartosza Arłukowicza.

POSŁUCHAJ OPINII PREZESA HOMO HOMINI:

Marcin Duma uznał za bardzo ciekawe zmiany poparcia Platformy Obywatelskiej w czasie ostatnich 2 tygodni. Twierdzi, że większe poparcie dla tej partii jest związane zarówno z transferem Bartosza Arłukowicza, jak i z twardą walką rządu ze stadionowymi chuliganami.

POSŁUCHAJ MARCINA DUMY:

Marcin Duma uważa, że wyniki sondażu pokazują, że twarda linia walki z kibolami jaką przyjął Donald Tusk, może być dobrym sposobem na pozyskanie poparcia wyborców. Zastrzega jednak, że sytuacja może się zmienić, jeśli działania rządu nie przyniosą widocznego efektu.

POSŁUCHAJ PREZESA INSTYTUTU:

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 13 maja, na grupie prawie 1068 osób reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;wraca;na;szczyt,164,0,828580.html) Platforma wraca na szczyt TNS OBOP: Gdyby wybory odbywały się w maju, na PO zagłosowałoby aż 44 procent badanych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;juz;prawie;dogonilo;platforme,110,0,789358.html) PiS już prawie dogoniło Platformę Sondaż: PO straciła blisko pięć procent i prawie zrównała się z partią Kaczyńskiego. SLD i Ludowcy wciąż zyskują.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;platforma;bierze;coraz;wiecej;sejm;bez;psl,99,0,646499.html) Sondaż: Platforma bierze coraz więcej, Sejm bez PSL Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lipcu, w Sejmie byłyby tylko trzy partie.
Tagi: sondaż, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz