Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komisja w sprawie katastrofy smoleńskiej? Decyzję podejmie RBN

0
Podziel się:

Międzynarodowa komisja w sprawie katastrofy smoleńskiej. Tego chce klub Solidarnej Polski.

Komisja w sprawie katastrofy smoleńskiej? Decyzję podejmie RBN
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETuBbfp

Międzynarodowa komisja w sprawie katastrofy smoleńskiej - tego chce klub Solidarnej Polski. Szef ugrupowania chce, by wniosek w tej sprawie zaopiniowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Zbigniew Ziobro udał się dziś na posiedzenie tego gremium.

Przed jego rozpoczęciem mówił, że RBN jest najwłaściwszym miejscem do zaopiniowania takiego wniosku. Jak tłumaczył, niewyjaśniona do końca katastrofa smoleńska przyczynia się do większych konfliktów społeczeństwie. A to zagraża bezpieczeństwu państwa i wizerunkowi Polski za granicą.

Solidarna Polska chce, by sprawą zajęli się bezstronni eksperci, a nie politycy. Dlatego w skład komisji ma wchodzić _ czynnik międzynarodowy _, na jej czele ma stanąć szef Polskiej Akademii Nauk, a jej członkami będą też szefowie Polskiej Akademii Umiejętności, Najwyższej Izby Kontroli czy Rzecznik Praw Obywatelskich.

bETuBbfr

Zdaniem Zbigniewa Ziobry, prace takiej komisji nie będą przeszkodą dla śledztwa prokuratury, a wręcz przyczynią się do współdziałania obu instytucji. Lider Solidarnej Polski wskazał, że już teraz do materiałów jest szeroki. Mają go między innymi wszyscy pełnomocnicy ofiar katastrofy i pokrzywdzeni.

Część materiałów jest ogólnodostępnych, bo prokuratura opiera się częściowo na pracach komisji Millera. Za powołaniem międzynarodowej komisji opowiedzieli się też członkowie parlamentarnego zespołu PiS do zbadania katastrofy.

Czytaj więcej o pomysłach Ziobry w Money.pl
Ziobro chce zmieniać konstytucję. Chodzi o... Solidarna Polska niebawem przedstawi projekt zmiany konstytucji zmierzający do likwidacji immunitetów.
Palikot i Tusk wrogami. Ziobro zdradził cel _ Polska może być inaczej rządzona: z poczuciem patriotyzmu i służby wobec ludzi _ - uważa prezes Solidarnej Polski.
Ziobro narzeka. Na młodych i złe nagłośnienie Szef Solidarnej Polski prosi o publiczne zajęcie stanowiska wobec nieprzyznania Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną.
bETuBbfS
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)