Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski chce szybkich rozmów na temat koalicji

0
Podziel się:

Prezydent liczy też na współpracę ze wszystkimi partiami, które znajdą się w parlamencie.

Komorowski chce szybkich rozmów na temat koalicji
(prezydent.pl/GFDLk)
bEKCPsLF

Prezydent oświadczył w Belwederze, że po okresie walki wyborczej przychodzi czas na wspólną pracę. Jego zdaniem, rozpoczyna się niełatwy okres tworzenia koalicji. Dodał też, że liczy na współpracę ze wszystkimi partiami, które znajdą się w parlamencie.

Bronisław Komorowski zaznaczył, że zależy mu na stabilności władzy w Polsce.- _ Mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem partii politycznych, także i prezydenta, zdołamy w stopniu maksymalnie możliwym skrócić czas konieczny do powstania koalicji większościowej _ - stwierdził prezydent.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Prezydent zapowiedział, że zaprosi wszystkich przedstawicieli partii politycznych, które wejdą do Sejmu na rozmowy. - _ Otwiera się nowy rozdział polskiej demokracji, pojawiają się nowe wyzwania, mam nadzieję, że również nowe możliwości _ - powiedział Bronisław Komorowski.

bEKCPsLH

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZYDENTA:

Według pierwszego sondażu exit poll TNS OBOP dla TVP i TVN24, wybory parlamentarne wygrała Platforma Obywatelska. Partia Donalda Tuska otrzymała 39,6 procent głosów, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 30,1 procent. Według sondażu exit poll, do Sejmu wchodzi też Ruch Palikota z poparciem 10,1 procent oraz Polskie Stronnictwo Ludowe ma 8,2 procent, a SLD - 7,7 procent. Pozostałe ugrupowania, w tym Polska jest Najważniejsza znalazły się pod kreską.

bEKCPsLN
Czytaj więcej na temat powyborczych koalicji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t160784.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;ostroznie;o;koalicji;mysli;o;palikocie,42,0,932650.html) Pawlak ostrożnie o koalicji. Myśli o Palikocie Minister rolnictwa Marek Sawicki twierdzi, że jeszcze za wcześnie, by mówić o koalicji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t158030.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;pojde;na;konsultacje;do;prezydenta,227,0,931299.html) Prezes nie ma wyjścia, pójdzie do prezydenta Prezes PiS zapewnia, że jego partia będzie gotowa zawrzeć koalicję z tymi, którzy będą w stanie podpisać się pod programem PiS i go realizować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t160554.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;chce;szybkiego;utworzenia;rzadu;po;wyborach,160,0,931232.html) PO nie musi wygrać. Prezydent puszcza farbę _ Im szybciej uda się stworzyć rząd stabilny, tym lepiej dla Polski _ - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.
bEKCPsMi
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)