Notowania

sondaż
23.10.2012 14:00

Komorowski cieszy się największym zaufaniem Polaków

Liderem rankingu zaufania do polityków pozostaje prezydent Bronisław Komorowski - ufa mu 67 proc. ankietowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

Liderem rankingu zaufania do polityków pozostaje prezydent Bronisław Komorowski - ufa mu 67 proc. ankietowanych. Największą nieufność wzbudza lider Ruchu Palikota Janusz Palikot, któremu nie ufa 51 proc. badanych - wynika z październikowego sondażu CBOS.

Jak wynika z sondażu CBOS, poziom zaufania do prezydenta nie zmienił się w porównaniu z wrześniowym badaniem. Nieufność wobec Komorowskiego deklaruje 13 proc. badanych (1 pkt. proc. mniej niż we wrześniu).

Na drugim miejscu w rankingu zaufania znalazł się polityk SLD Ryszard Kalisz - ufa mu 48 proc. ankietowanych. Brak zaufania do Kalisza deklaruje 19 proc. pytanych.

Na kolejnym miejscu uplasował się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, do którego zaufanie ma 46 proc. badanych. 18 proc. nie ufa szefowi polskiej dyplomacji.

Wicepremierowi i prezesowi PSL Waldemarowi Pawlakowi ufa 43 proc. pytanych, a nie ufa - 25 proc.

Na piątym miejscu w rankingu zaufania uplasował się premier Donald Tusk - zaufanie do niego ma 38 proc. badanych. Natomiast u 43 proc. respondentów szef rządu nie wzbudza zaufania.

Kolejne miejsca zajęli: szef SLD Leszek Miller (37 proc.), prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro (35 proc.), wiceszef PO Grzegorz Schetyna (32 proc.), marszałek Sejmu Ewa Kopacz (32 proc.), prezes PiS Jarosław Kaczyński (32 proc.), minister sportu i turystyki Joanna Mucha (30 proc.) i minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (29 proc.).

Po 25 proc. ankietowanych wyraża zaufanie do ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego i ministra finansów Jacka Rostowskiego; po 24 proc. do marszałka Senatu Bogdana Borusewicza i europosła Solidarnej Polski Tadeusza Cymańskiego; 22 proc. do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza; 21 proc. do Antoniego Macierewicza (PiS), a 20 proc. do szefa NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy.

Po raz pierwszy w badaniu pojawił się kandydat PiS na premiera prof. Piotr Gliński; zaufanie do niego zadeklarowało 5 proc. pytanych.

Największą nieufność wśród ankietowanych wzbudza Janusz Palikot - nie ufa mu 51 proc. Zaufaniem darzy go natomiast 26 proc. pytanych. 47 proc. nie ufa Kaczyńskiemu, 43 proc. - Tuskowi, 41 proc. - Macierewiczowi, 38 proc. - Kopacz, a 36 proc. - Ziobrze.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-10 października 2012 r. na liczącej 1007 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujący wynik sondażu. PiS na czele Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w kwietniu, 22 proc. badanych poniżej 18. roku życia głosowałoby na PiS.
Polacy o nim mówią z uznaniem. O nich źle Trzy piąte Polaków (61 proc.) z uznaniem wypowiada się o działalności prezydenta Bronisława Komorowskiego, a ponad jedna piąta (22 proc.) jest z niej niezadowolona.
Kolejny zły sondaż dla Platformy. PiS się zbliża Według sondażu TNS Polska poparcie dla Platformy Obywatelskiej spadło o dwa punkty procentowe.
Tagi: sondaż, partie polityczne, wybory, prezydent, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz