Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski na Przystanku Woodstock. Razem z prezydentem Niemiec

1
Podziel się:

Obaj prezydenci odpowiadali na pytania uczestników.

Komorowski na Przystanku Woodstock. Razem z prezydentem Niemiec
(PAP/Lech Muszyński)
bFfnbdxh

Prezydent Niemiec Joachim Gauck w czasie spotkania z uczestnikami 18. Przystanku Woodstock mówił, że podziwia Polaków za umiłowanie wolności. A polski prezydent Bronisław Komorowski podkreślał: nie ma narodu bezpiecznego, jeśli zrezygnuje z wolności.

Prezydenci Polski i Niemiec spotkali się w Kostrzynie nad Odrą z uczestnikami Przystanku Woodstock. Miejscem spotkania był namiot Akademii Sztuk Przepięknych. Prezydentów powitał Jerzy Owsiak, zgromadzona tam młodzież zareagowała oklaskami.

Prezydent Komorowski powiedział, że przyjazd do Kostrzyna z prezydentem Gauckiem, był wspólnym pomysłem, _ aby spotkać się z młodzieżą polską i niemiecką tam, gdzie jest jej najwięcej i gdzie jest najfajniejsza _. _ To jest tu _ - dodał polski prezydent.

bFfnbdxj

Dużo miejsca w rozmowie podczas spotkania poświęcono kwestiom wolności i patriotyzmu.

_ - Ja, jako Niemiec, podziwiam Polaków przede wszystkim za zamiłowanie do wolności, nie tylko w czasie wojny, ale i komunizmu _ - powiedział Gauck. _ Polska jest ojczyzną wolności _ - dodał.

Natomiast Bronisław Komorowski zaznaczył, że _ nie ma narodu bezpiecznego, jeśli zrezygnuje z wolności _. _ Dzisiaj jesteśmy ludźmi wolnymi, narodem i państwem niepodległym, ale mamy dobre relacje z naszym sąsiadem niemieckim, jesteśmy częścią integrującej się Europy _ - wymieniał Komorowski.

_ - Niemcy kochają wolność trochę jak babcię _ - mówił Gauck. _ My też kochamy swoje babcie. Ale wolność ma u nas trochę posmak seksapilu. Pewnie przez to, że mieliśmy o niej kiedyś senne marzenia _ - odpowiedział Komorowski.

bFfnbdxp

Prezydent Polski zaznaczył, że każdy naród ma własny kalendarz ważności i hierarchii wydarzeń, który w ogromnej mierze pokrywa się u Polaków i Niemców.

W czasie spotkania prezydenci odpowiadali też na pytania uczestników. Jeden z nich, jako debiutant na Woodstocku, chciał się z fotografować z prezydentami, którzy chętnie się na to zgodzili.

Po spotkaniu w Akademii Sztuk Przepięknych, o godz. 15 Bronisław Komorowski i Joachim Gauck wezmą udział w oficjalnym otwarciu 18. Przystanku Woodstock.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski na Woodstocku? Z prezydentem... Prezydenci Polski i Niemiec Bronisław Komorowski i Joachim Gauck rozważają wspólną wizytę na tegorocznym Przystanku Woodstock.
Komorowski jedzie na Woodstock. Po co? W Kostrzynie nad Odrą, gdzie od dziewięciu lat odbywa się festiwal, jest już mnóstwo uczestników.
bFfnbdxK
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Wstyd
3 lata temu
Szogun na woodstock bedzie czkal amoze polowal