Notowania

wojna na ukrainie
29.07.2014 17:32

Konflikt na Ukrainie. Pocisk trafił w polski budynek

Według wstępnych informacji przyleciał ze strony ukraińskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

1/5

fot: PAP/Darek Delmanowicz

Nabój wystrzelony prawdopodobnie z karabinu uderzył w elewację domu mieszkalnego w miejscowości Jaksmanice (Podkarpackie), leżącej w pobliżu granicy z Ukrainą. Według wstępnych informacji pocisk przyleciał ze strony ukraińskiej.

Rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor poinformowała, że po stronie ukraińskiej odbywają się ćwiczenia tamtejszych służb granicznych i prawdopodobnie zabłąkany pocisk przeleciał na stronę polską, trafiając w elewację domu.

Dodała, że zgodnie z przyjętą praktyką ukraińskie służby poinformowały we wtorek rano polską stronę o ćwiczeniach. _ - Zawsze wzajemnie informujemy się o wszelkich działaniach prowadzonych w bezpośredniej bliskości granicy państw. I dziś też strona ukraińska powiadomiła nas o przeprowadzaniu ćwiczeń _ - powiedziała.

O znalezieniu pocisku Straż Graniczną poinformował mieszkaniec przygranicznej miejscowości Jaksmanice. Zdaniem policjantów, którzy przybyli na miejsce, pocisk pochodził prawdopodobnie z karabinu. Pikor dodała, że jest to pocisk z kałasznikowa.

Jak poinformował Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji, trwa ustalanie okoliczności zdarzenia i pochodzenia pocisku. Postępowanie nadzoruje prokuratura.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna na ukrainie, konflikt na ukrainie, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz