Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kosiński: szef klubu PSL i wiceszef PJN o wizji budowania silnej chadecji

0
Podziel się:

Właśnie odbyłem godzinną rozmowę z wiceszefem PJN, Pawłem Poncyljuszem. Dobra, rzeczowa rozmowa. Będziemy kontynuować spotkania PSL-PJN - zapowiedział Bury.

Kosiński: szef klubu PSL i wiceszef PJN o wizji budowania silnej chadecji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeNgpkl

Szef klubu PSL Jan Bury i wiceprezes PJN Paweł Poncyljusz rozmawiali o wizji budowania silnej chadecji - powiedział rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. Poncyljusz podkreślił, że jest zwolennikiem budowy wspólnej partii chadeckiej.

O spotkaniu z Poncyljuszem napisał na portalu społecznościowym Twitter szef klubu ludowców. _ Właśnie odbyłem godzinną rozmowę z wiceszefem PJN, Pawłem Poncyljuszem. Dobra, rzeczowa rozmowa. Będziemy kontynuować spotkania PSL-PJN _ - zapowiedział Bury.

Poinformował też, że PSL i PJN stworzą cztery zespoły międzypartyjne _ do opracowania wspólnych obszarów działań _, w których skład wejdą po 3-4 osoby. Zgodnie z zapowiedzią Burego zespoły zajmą się polityką społeczną, rolnictwem i gospodarką żywnościową, patriotyzmem gospodarczym, a także edukacją, oświatą oraz szkolnictwem wyższym.

bFeNgpkn

Poncyljusz powiedział, że jest zwolennikiem _ pracy nad tworzeniem wspólnej partii chadeckiej _.

Dodał, że jest to odpowiedź na słowa szefa PSL Janusza Piechocińskiego, który zapowiedział na początku roku chęć budowy takiej formacji. _ Jesteśmy na to gotowi _ - podkreślił wiceszef PJN. Zaznaczył, że równolegle z rozmowami programowymi obie partie będą prowadzić _ rozmowy techniczno-polityczne _.

Z kolei Kosiński powiedział, że Bury i Poncyljusz rozmawiali we wtorek na temat _ wizji budowania silnej, racjonalnej chadecji _ i omawiali _ wstępny kalendarz współpracy _.

Piechociński zadeklarował chęć współdziałania z PJN na początku stycznia. Jak wyjaśniał w jednym z wywiadów, chciałby stworzyć ofertę politycznego, społecznego, gospodarczego centrum na wybory europejskie w 2014 roku. Lider PSL rozmawiał już z liderem PJN Pawłem Kowalem na temat współpracy obu formacji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

bFeNgpkt
Czytaj więcej w Money.pl
Alarm dla Platformy. Polacy już w nią nie wierzą? PO wciąż traci poparcie, a tymczasem partia Jarosława Kaczyńskiego mocno zyskuje. Zobacz wyniki najnowszego sondażu.
Tak PSL chce przyciągnąć ludzi z miasta Zakaz sprzedawania śmieciowej żywności w szkołach, zmniejszenie opłat za płatności kartą, zniesienie artykułu 212 k.k. - to tylko niektóre propozycje PSL.
Oto posłanka idealna Hanna Gronkiewicz-Waltz na czele Platformy Obywatelskiej? Specjaliści żartują, że prędzej partią będzie rządził John Godson.
bFeNgpkO
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)