Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kraków popiera protestujących na Ukrainie

0
Podziel się:

Demonstracja zorganizowana przez akcję społeczną Solidarni z Ukrainą zgromadziła przed pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym przede wszystkim młodzież.

Demonstranci na majdanie w Kijowie
Demonstranci na majdanie w Kijowie (PAP/EPA)
bFfJhIPV

Około 200 osób zgromadziło się wieczorem na Rynku Głównym , aby demonstrować na znak solidarności z protestującymi na majdanie. Odśpiewano hymny Polski i Ukrainy.

Demonstracja zorganizowana przez akcję społeczną _ Solidarni z Ukrainą _ zgromadziła przed pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym przede wszystkim osoby młode. Wśród nich byli zarówno krakowianie, jak i Ukraińcy mieszkający w Polsce oraz osoby innych narodowości.

_ Jesteśmy grupą ludzi bardzo różnych narodowości, różnego pochodzenia, o różnych poglądach, to, co nas łączy to sprzeciw wobec tego, co się dzieje na Ukrainie _ - powiedział PAP współorganizator manifestacji i przedstawiciel akcji społecznej _ Solidarni z Ukrainą _ Mykoła Mańko.

bFfJhIPX

Uczestnicy protestu odśpiewali hymny Polski i Ukrainy, odmówili modlitwę za ofiary, a także o pokojowe rozwiązanie konfliktu. Przynieśli ze sobą flagi polskie i ukraińskie oraz transparenty z hasłami: _ Solidarność znaczy wolność _, _ Polska z wami razem _, _ Stop torturowaniu ludzi na Ukrainie _.

_ To nasza reakcja na brutalność władzy. Nasza opinia jest taka, że władza powinna służyć ludziom, a nie prowadzić represje przeciwko pokojowo demonstrującym obywatelom _ - zaznaczył Mańko.

W Kijowie od końca listopada ub. roku trwają protesty antyrządowe. Rozpoczęły się one po decyzji władz ukraińskich o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE. Doszło do starć między milicją i przeciwnikami rządu, jest kilka ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfJhIQd
bFfJhIQy
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)