Notowania

szkolnictwo wyższe
27.10.2011 08:50

Kudrycka wie jak przygotować uczelnie do potrzeb rynku pracy

Minister nauki Barbara Kudrycka oświadczyła, że system monitororowania losów absolwentów nie jest sprzeczny z ustawą o ochronie danych osobowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister nauki i szkolnictwa wyższego powiedziała, że chciałaby kontynuować reformę szkolnictwa wyższego. *

Minister nauki Barbara Kudrycka oświadczyła, że system monitorowania losów absolwentów nie jest sprzeczny z ustawą o ochronie danych osobowych. Uczelnie sprawdzają, czy absolwenci studiów dostają pracę. Minister podkreśliła, że system będzie działał na podstawie informacji posiadanych przez uczelnie. Po trzech i pięciu latach od zakończenia studiów uczelnie będą pytać absolwentów o ich losy zawodowe. Ma to pomóc określić, czy studia dobrze przygotowują do podjęcia pracy.

Mówiąc o umowach, zawieranych między wyższymi uczelniami a studentami na dodatkowe usługi edukacyjne, minister podkreśliła, że ich wprowadzenia chcieli studenci. Przepisy o umowach, określających odpłatność na przykład za powtarzanie roku lub dodatkowe zajęcia, znajdą się w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym.

Barbara Kudrycka powiedziała w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że studenci rozpoczynając studia chcieliby wiedzieć, ile i za co będą musieli płacić.

POSŁUCHAJ MINISTER KUDRYCKIEJ:

Umowy zawieraliby studenci studiów stacjonarnych. Barbara Kudrycka podkreśliła, że studenci nie będą płacić za egzaminy poprawkowe i wpisanie na kolejny semestr. Dziś odbędą się konsultacje w sprawie umów między rektorami a przedstawicielami studentów.

POSŁUCHAJ MINISTER NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO:

Pani minister dodała, że część uczelni już przystąpiła do podpisywania umów.

O reformie szkolnictwa wyższego czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t46357.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/ubywa;studentow;i;pracy;dla;absolwentow,160,0,821664.html) Ubywa studentów i pracy dla absolwentów Rosną wymagania pracodawców, ale uczelnie wciąż nie potrafią przygotować młodych ludzi do realiów rynku pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t136828.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/luty;studenci;powinni;placic;a;wykladowcy;lepiej;zarabiac,68,0,806468.html) Luty: Studenci powinni płacić, a wykładowcy lepiej zarabiać Kierunek zmian na uczelniach jest dobry, ale to namiastka potrzeb.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t80883.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strajk;na;uczelniach;bedzie;referendum,61,0,792893.html) Strajk na uczelniach? Bedzie referendum Tak _ Solidarność _ będzie walczyć z rządowym planem reformy szkolnictwa wyższego.
Tagi: szkolnictwo wyższe, barbara kudrycka, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz