Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwiatkowski chce do komisji sejmowej

0
Podziel się:

Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zadeklarował chęć pracy w sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.

Kwiatkowski chce do komisji sejmowej
(PAP/Paweł Kula)

Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zadeklarował chęć pracy w sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach. Ma się ona zajmować m.in. nowelizacją procedury karnej.

Kwiatkowski (PO) pytany dziś w TVP Info, czy będzie jej przewodniczącym, odparł, że _ komisji jeszcze nie ma, więc mówienie, kto będzie kierował jej pracami, jest co najmniej przedwczesne _. Dodał, że _ w polityce nie funkcje są najważniejsze, a praca _.

_ Dziś mogę złożyć deklarację. Tak, chciałbym pracować w tej komisji. Przed nią jest ogromne zadanie i te prace powinny być prowadzone sprawnie _ - podkreślił.

Jak wyjaśnił, do komisji ma wpłynąć m.in. _ duża nowelizacja procedury karnej, która ma doprowadzić do skrócenia postępowań sądowych w sprawach karnych m.in. poprzez szersze wykorzystanie tzw. trybów konsensualnych, łatwiejsze kwalifikowanie materiału dowodowego _.

Dodał, że do tej komisji mają wpływać zmiany systemowe dotyczące kodeksów: karnego, postępowania karnego, karnego wykonawczego i kodeksu cywilnego, postępowania cywilnego.

_ Ta komisja to miejsce, gdzie mówimy, że tu nie uprawiamy polityki, ta komisja jest od ciężkiej pracy. Trzeba zrobić coś, żeby obywatele w Polsce mięli satysfakcję, że wymiar sprawiedliwości lepiej i sprawniej funkcjonuje. Stąd ta komisja _ - wyjaśnił.

Pytany, czy szefem resortu może być człowiek niezwiązany bezpośrednio z daną dziedziną, odparł, że wykształcenie kierunkowe _ może pomagać, ale nie jest warunkiem niezbędnym i koniecznym _.

_ Pytano mnie o to w kontekście mojego zastępcy. Ja mam pełne przekonanie, że wykształcenie prawnicze pomaga w wykonywaniu obowiązków ministra sprawiedliwości, wiem to po sobie, ale nie jest elementem niezbędnym _ - powiedział Kwiatkowski. Podał przykład m.in. szwedzkiej minister sprawiedliwości, która jest z wykształcenia ekonomistką.

Kwiatkowski wyraził nadzieję, że wkrótce ministerstwo przedstawi projekt nowelizacji dotyczący zasady niezmienności składu sądu w trakcie procesu karnego. Powiedział, że projekt tego dotyczący zostawił _ w finalnym etapie _. Dodał, że chodzi o określenie okoliczności, w których w przypadku śmierci sędziego lub ławnika nie będzie konieczne rozpoczynanie sprawy od początku.

Nowy minister sprawiedliwości Jarosław Gowin przejął w piątek obowiązki od odchodzącego szefa resortu Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Czytaj więcej o działalności ministra Kwiatkowskiego
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t83824.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwiatkowski;czekaja;nas;reformy;sadownictwa,164,0,937124.html) Minister: Polska może karać spekulantów Krzysztof Kwiatkowski wymienia wprowadzone reformy sądownictwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t85723.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kwiatkowski;kibole;nie;wejda;na;stadiony,52,0,846132.html) Kwiatkowski: Kibole nie wejdą na stadiony Minister sprawiedliwości uważa, że specustawa _ Bezpieczne EURO 2012 _ poprawi bezpieczeństwo podczas imprez masowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t85724.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowy;przedmiot;w;szkole;minister;na;tak,19,0,845587.html) Nowy przedmiot w szkole? Minister na "tak" Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski chciałby, aby od roku szkolnego 2012/2013 wprowadzić w szkołach ponadgimnazjalnych lekcje praktycznej nauki prawa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)