Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury w polsce
29.12.2010 15:07

Łączenie emerytury z pracą - PJN jest za

Klub PJN złoży projekt nowelizacji umożliwiający emerytom zatrudnienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kamil Borkowski (mat. prasowe PJN))

Klub Polska Jest Najważniejsza złoży do marszałka Sejmu projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS . Nowela ponownie umożliwi łączenie emerytury z zatrudnieniem, bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy.

- _ Mamy prezent dla prezydenta Bronisława Komorowskiego, a tym prezentem jest projekt noweli ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych _ - powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie szefowa klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska.

Projekt umożliwia łączenie emerytury z zatrudnieniem, bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy.

- _ Zapis pozwalający (emerytowi) pozostawać dłużej w pracy bez konieczności (jego) zwalniania jest potrzebny _ - podkreśliła Kluzik-Rostkowska. Jak dodała, taki zapis jest najlepszym wyjściem z możliwych.

- _ Taki zapis nie obliguje nikogo do dłuższego pozostawania na rynku pracy, a jedynie daje taką możliwość _ - oceniła szefowa klubu PJN.

W ostatnich dniach prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o finansach publicznych. Mające obowiązywać od 1 stycznia 2011 r. zmiany przyniosą - według rządu - wielomiliardowe oszczędności. Nowelizacja nakazuje m.in. podwyżkę podatku VAT, gdyby relacja długu publicznego do PKB przekroczyła 55 proc. Jedne ze znowelizowanych przepisów zakładają, że osoby, które po przejściu na emeryturę pozostały na etacie w dotychczasowej firmie, bez rozwiązania umowy, będą musiały teraz wybrać pomiędzy emeryturą a pensją.

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział inicjatywę ustawodawczą, która ma ponownie umożliwić łączenie emerytury z zatrudnieniem bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;za;emerytami;chce;zmiany;tego;co;podpisal,147,0,744339.html) Prezydent za emerytami, chce zmiany tego co podpisał Nie spodobał mu się zapis o konieczności wyboru - albo praca, albo emerytura.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t47412.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/fedak;emeryci;dostana;wolnosc;wyboru,211,0,630995.html) Fedak: Emeryci dostaną wolność wyboru Minister proponuje by emeryci mogli wypłacić oszczędności z OFE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t114072.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/solidarnosc;atakuje;prezydenta;za;emerytury,18,0,744722.html) Solidarność atakuje prezydenta za emerytury Duda: Rządzący robią co chcą, nie pozwolimy sobie na to, by nas ośmieszali.
Tagi: emerytury w polsce, emeryci, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz