Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lech Wałęsa znowu oburzony. Na co?

0
Podziel się:

Były prezydent jest szczególnie wyczulony, jeśli chodzi o jego miejsce w historii - mówi doradca prezydenta Tomasz Nałęcz.

Lech Wałęsa znowu oburzony. Na co?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECMjVCJ

Były prezydent jest szczególnie wyczulony, jeśli chodzi o jego miejsce w historii - mówi doradca prezydenta Tomasz Nałęcz. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia skomentował w ten sposób oburzenie Lecha Wałęsy po słowach Henryki Krzywonos, że to Bogdan Borusewicz był rzeczywistym przywódcą strajku w Stoczni Gdańskiej.

Zdaniem Nałęcza, to Lech Wałęsa stał się symbolem ruchu robotniczego. Rola Bogdana Borusewicza była jednak bardzo duża - zauważył prezydencki doradca.

- _ Nie było najmniejszej wątpliwości, co było widać w działaniach władzy, że to Wałęsa jest dla nich największym zagrożeniem. Jego zachowania liczyły się w pierwszej kolejności. Nie dziwi mnie oburzenie Lecha Wałęsy, choć pewnie historycy jeszcze nie raz będą opisywać działania Bogdana Borusewicza, który jednak nigdy nie pretendował do tego, żeby zostać sztandarem tego buntu. Jemu starczyła rola faktycznego sprawcy tych wydarzeń _- mówi Tomasz Nałęcz.

bECMjVCL

Zdaniem prezydenckiego doradcy, wyczulenie Lecha Wałęsy wynika z tego, że jego rola jako przywódcy Solidarności jest coraz częściej kwestionowana.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef Solidarności ma uraz do Lecha Wałęsy Przewodniczący Solidarności powiedział w 32. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, że powinno być to święto osób szanujących godność pracownika i człowieka.
Kopalnie są nierentowne. Tylko likwidacja? Pojęcie kopalń trwale nierentownych zostało kilkanaście lat temu skompromitowane, w trakcie ówczesnej reformy górnictwa.
Świętują rocznicę strajków. Co się dzieje? Obchody organizują wspólnie gdański oddział IPN, Europejskie Centrum Solidarności oraz Region Gdański NSZZ Solidarność.
bECMjVDm
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)