Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotnictwo w Polsce. Myśliwce tymczasowo zmienią swoje bazy

0
Podziel się:

Letnie przeprowadzki wiążą się nie tylko z remontami lotnisk, pozwalają także lotnikom stacjonować bliżej poligonów usytuowanych w północnej Polsce.

Lotnictwo w Polsce. Myśliwce tymczasowo zmienią swoje bazy
(Pawel Jaskolka/REPORTER)

25 samolotów F-16 z poznańskich Krzesin przeniesie się w lipcu do bazy w Łasku, a część MiG-ów z Mińska Mazowieckiego będzie stacjonować w zachodniopomorskim Mirosławcu - powiedział rzecznik Dowództwa sił Powietrznych ppłk Artur Goławski.

_ 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku stanie się w lipcu największą jednostką lotnictwa bojowego w Siłach Powietrznych. Ale tylko tymczasowo _ - powiedział Goławski. _ Do Łasku przebazowało się bowiem 25 samolotów F-16 z siostrzanej 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz kilkudziesięciu żołnierzy personelu naziemnego. Pozostaną tam do 8 sierpnia. W tym czasie pas lotniska w Krzesinach zostanie poddany pracom konserwacyjnym _ - wyjaśnił.

_ Lotnicy obu baz odbędą wspólne ćwiczenia z Amerykanami, którzy przylecą w drugiej połowie lipca na dwa tygodnie do Łasku z bazy lotniczej w Aviano we Włoszech. Wtedy w 32. BLT stacjonować będzie niemal 50 odrzutowców _ - dodał.

Tymczasem do Mirosławca przeniosło się na kilka tygodni siedem myśliwców MiG-29 z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Cztery kolejne mińskie myśliwce przechodzą modernizację w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy, gdzie otrzymują cyfrową awionikę w miejsce analogowej. Pięć kolejnych samolotów pozostaje w Mińsku, gdzie są poddawane pracom obsługowym. Przy tej okazji na statecznikach mińskich myśliwców są malowane portrety zasłużonych lotników, w tym asów dywizjonu 303.

Jak powiedział Goławski, letnie przeprowadzki wiążą się nie tylko z remontami lotnisk, pozwalają także lotnikom stacjonować bliżej poligonów usytuowanych w północnej Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
F-16 zniknął z radarów. Blisko granicy z Syrią Siły zbrojne Turcji poinformowały w poniedziałek, że straciły kontakt z jednym ze swych myśliwców F-16.
F-16 będą latać nad Polską. To nie ćwiczenia Dwa najnowocześniejsze odrzutowce polskich Sił Powietrznych - samoloty F-16 - przelecą w sobotę nad Mazowszem.
Oto najlepszy pilot F-16 Legendarny dowódca Dzikich Łasic odwiedził Polskę. Nam opowiada o swojej pracy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)