Notowania

lotnisko
01.06.2012 22:14

Lotnisko w Łodzi ma nowy terminal

Pierwsze odprawy pasażerów rozpoczną się w środę 6 czerwca, rocznie terminal będzie mógł obsłużyć od 1,5-2 mln osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Ponad 171 mln zł kosztował nowy terminal pasażerski na lotnisku w Łodzi. Ponad 77 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dziś terminal został uroczyście otwarty. *

Na jutro władze lotniska zaplanowały _ dzień otwarty _, w trakcie którego ma być przeprowadzony test terminalu. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji, m.in. możliwość wygrania voucherów na loty z łódzkiego portu.

Pierwsze odprawy pasażerów rozpoczną się w środę 6 czerwca, rocznie terminal będzie mógł obsłużyć od 1,5-2 mln osób. Cała operacja przeniesienia ruchu ze starego budynku może potrwać do ośmiu tygodni.

Powierzchnia terminalu wynosi 26,5 tys. m kw. Odprawa bagażowa będzie się odbywała się na parterze budynku na 14 stanowiskach. Dodatkowe 15. stanowisko - tzw. linia czerwonej odprawy - przeznaczone będzie dla osób, które zadeklarowały coś do oclenia. Wydzielono również przejście dla VIP-ów, z własnym stanowiskiem kontroli.

Przed odlotem podróżni będą mieli do dyspozycji dwie poczekalnie, będą też mogli przejść do pasażu handlowo-usługowego, ewentualnie skorzystać z oferty gastronomicznej. W budynku znajdą się też pomieszczenia handlowe, usługowe, biur podróży, linii lotniczych i administracyjne. Jest też taras widokowy.

Największym udziałowcem w Porcie Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta jest miasto Łódź (94 proc. udziałów), a ponad 5 proc. ma samorząd województwa łódzkiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie mają Euro 2012. Ale mają nowy terminal Na przełomie kwietnia i maja ma zostać oddany do użytku nowy terminal pasażerski na łódzkim lotnisku.
Lotnisko w Łodzi poprawia wyniki Ponad 32 tys. pasażerów odprawił w marcu Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi.
Koniec budowy na lotnisku. Za 300 mln zł Nowy terminal będzie mógł obsłużyć do 3 milionów pasażerów rocznie. A docelowo nawet siedem milionów.
Tagi: lotnisko, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz