Notowania

łotwa
19.04.2013 20:59

Łotwa nadała wysokie odznaczenia Sikorskiemu i Zdrojewskiemu

Minister Sikorski został doceniony za nadzwyczajne wysiłki na rzecz wzmacniania przyjaźni i dobrej, konstruktywnej, dynamicznej współpracy między Łotwą i Polską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski znaleźli się w grupie Polaków, którym Kapituła Orderów przy prezydencie Łotwy Andrisie Berzinsie przyznała wysokie odznaczenia.

Wyróżnieni przez Kapitułę zostali też dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego w resorcie kultury Jacek Miler i jego zastępczyni Dorota Janiszewska-Jakubiak - wynika z komunikatu, który łotewska ambasada w Warszawie przesłała PAP.

Minister Sikorski został doceniony za _ nadzwyczajne wysiłki na rzecz wzmacniania przyjaźni i dobrej, konstruktywnej, dynamicznej współpracy między Łotwą i Polską _. Z kolei minister Zdrojewski oraz dwoje jego podwładnych wyróżniono za _ nadzwyczajne, trwałe wysiłki na rzecz wzmacniania bogatej i dynamicznej współpracy w dziedzinie kultury _ między obydwoma krajami - poinformował ambasador Łotwy w Polsce Einars Semanis.

Sikorskiemu został przyznany Order Trzech Gwiazd II stopnia, Zdrojewskiemu - Krzyż Uznania II stopnia, a Milerowi i Janiszewskiej-Jakubiak - Krzyż Uznania III stopnia.

Uroczysta ceremonia wręczenia odznaczeń przez prezydenta Andrisa Berzinsa odbędzie się 4 maja, w dniu święta ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Łotwy od Związku Radzieckiego - powiedział Semanis.

Order Trzech Gwiazd to jedno z najwyższych łotewskich odznaczeń państwowych, ustanowione w 1924 r. dla upamiętnienia powstania państwa łotewskiego i przywrócone w 1994 r. Przyznawany jest obywatelom Łotwy i obcokrajowcom za zasługi na rzecz bezpieczeństwa i wszechstronnego rozwoju tego kraju. Historia Krzyża Uznania sięga XVIII w., odznaczenie przyznawane jest osobom, który wykazały się wyjątkowym patriotyzmem oraz osiągnięciami społecznymi i kulturalnymi na rzecz narodu łotewskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Euro pozwoli zapomnieć o czasach ZSRR Żeby przyjąć euro konieczna jest jeszcze zgoda Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego.
Mipol: Nie sprzedawaliśmy mięsa na Łotwę Służby weterynaryjne Łotwy poinformowały, że w wołowinie pochodzącej z tej polskiej firmy wykryto dużą zawartość koniny.
Łotwa stanie się "drugim Cyprem"? Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Komisja Europejska ostrzegły Rygę przed praniem brudnych pieniędzy.
Tagi: łotwa, wysokie, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz