Notowania

macierewicz
28.07.2011 18:50

Macierewicz: TU-154 targnęły dwa wielkie wstrząsy

Według analizy pracującego w USA eksperta, przyczyną katastrofy smoleńskiej były dwa wielkie wstrząsy, a nie uderzenie o brzozę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) powiedział, że według analizy pracującego w USA eksperta, przyczyną katastrofy smoleńskiej były _ dwa wielkie wstrząsy _, a nie uderzenie o brzozę. *

Szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych płk. Edmund Klich ocenił, że hipoteza o _ dwóch wstrząsach _ jest nieprawdopodobna. - _ Nie jestem w stanie odnieść się do tych teorii, ponieważ one są mi kompletnie nieznane _ - powiedział Klich. Jak dodał, według jego wiedzy, nic takiego nie miało miejsca podczas katastrofy smoleńskiej.

Podczas dzisiejszego posiedzenia zespołu parlamentarnego za pomocą telemostu połączono się z USA, gdzie prof. Kazimierz Nowaczyk, kierujący - jak powiedział Macierewicz - zespołem analizującym ostatnie minuty lotu Tu-154M do Smoleńska, przedstawił część wniosków z tej analizy. Według Macierewicza, jasno z niej wynika, że przyczyną katastrofy były _ dwa wielkie wstrząsy _.

_ - Pan prof. Nowaczyk stwierdził, że - według niego - miały one charakter zewnętrzny w stosunku do mechanizmu samolotu. Ja jedynie przekazuję jego zdanie, nie mam własnego poglądu na ten temat _ - powiedział dziennikarzom Macierewicz.

Poseł PiS nie chciał mówić o naturze i pochodzeniu ewentualnych wstrząsów. - _ Nie interpretuję tego, na razie zbieramy fakty _ - podkreślił. Dodał, że zespół prof. Nowaczyka w oparciu o zarejestrowane parametry lotów mógł stwierdzić jedynie, że takie wstrząsy miały miejsce i w którym miejscu nastąpiły. _ - Ale jakiej one były natury, jaka była ich przyczyna, tego nie wiemy _ - zaznaczył szef zespołu.

_ - Wiemy, że powodem katastrofy nie było zahaczenie o brzozę _ - podkreślił Macierewicz. - _ Samolot nie zmienił kursu po minięciu tej brzozy, zmienił kurs dopiero dużo dalej _ - powiedział.

Macierewicz zaznaczył, że analizie amerykańskiego zespołu poddano dane zawarte w mechanizmach samolotu. - _ Mieliśmy do czynienia z chłodną analizą profesjonalisty, fizyka, profesora Uniwersytetu Maryland, który od wielu, wielu miesięcy pracuje nad danymi amerykańskimi pochodzącymi z przyrządów tego samolotu, które zostały zbadane w Redmond w USA i stały się bazą do analizy całego zespołu, w imieniu którego dzisiaj prezentował jego wyniki pan profesor Nowaczyk _ - powiedział Macierewicz.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/echa;konferencji;propagandowa;presja,65,0,773697.html) Echa konferencji: Propagandowa presja Antoni Macierewicz uważa, że Rosjanie chcą zmusić naszych ekspertów do zmiany zdania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t131465.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;krytykuje;rosjan;propaganda;i;kuriozalne;zarzuty,18,0,773650.html) Klich kontra rosyjscy eksperci: propaganda Były akredytowany przy MAK uważa, że Rosjanie powinni _ popatrzeć na swoje błędy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fotyga;i;macierewicz;znow;leca;do;usa,3,0,767235.html) Fotyga i Macierewicz znów lecą do USA Politycy chcą namawiać do powołania międzynarodowej komisji w sprawie katastrofy.
Tagi: macierewicz, tu-154, smoleńsk, katastrofa, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz