Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mecz Legia - Lech bez poważniejszych incydentów

0
Podziel się:

A mieli zostać nie wpuszczeni na stadion. W ostatniej chwili zdanie zmienił wojewoda mazowiecki.

Mecz Legia - Lech bez poważniejszych incydentów
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bESiMmGd

Spokojnie było podczas dzisiejszego meczu ekstraklasy Legia Warszawa - Lech Poznań. -_ Policjanci zatrzymali trzy osoby _ - poinformował * *Maciej Karczyński, * *rzecznik Komendy Stołecznej Policji._ _

_ - Mogę powiedzieć, że spotkanie przebiegło bez rażących uchybień ze strony kibiców. W trakcie meczu odpalone zostały race, ale nie doszło do poważniejszych incydentów _ - powiedział Karczyński.

Jak dodał, policja zatrzymała trzy osoby - dwóch mężczyzn i kobietę. Jeden z mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary, drugi odpalał przed stadionem race i miał przy sobie materiały pirotechniczne. Z kolei kobieta próbowała wejść na stadion, przedstawiając kartę kibica należącą do innej osoby.

bESiMmGf

Spotkanie początkowo miało odbyć się bez udziału kibiców. We wtorek wieczorem wojewoda mazowiecki, po otrzymaniu wniosku komendanta stołecznego policji z negatywną oceną bezpieczeństwa, zdecydował o zamknięciu na mecz z Lechem sektorów stadionu Legii przeznaczonych dla kibiców gości.

Spotkało się to z ostrą krytyką władz wielkopolskiego klubu i jego sympatyków, którzy kupili już bilety i opracowali plan podróży do stolicy. Protestowali też fani stołecznego zespołu.

Obie grupy próbowały zarejestrować na czas spotkania demonstracje w pobliżu stadionu, ale - z powodu marszu w sprawie Telewizji Trwam - nie otrzymały zezwolenia z warszawskiego ratusza.

Ostatecznie w piątek wojewoda zmienił swoją wcześniejszą decyzję i zezwolił na udział kibiców Lecha Poznań w sobotnim meczu.

bESiMmGl

W sumie na stadionie Legii zebrało się ponad 26 tys. kibiców. Mecz zakończył się przegraną gospodarzy 0:1.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Euro 2012 pomoże nam zagraniczna policja Zagraniczni policjanci - spottersi będą towarzyszyć kibicom swoich drużyn.
Wyślą tam 1300 żołnierzy. Dla dobra Euro - _ Siły ŻW po otrzymaniu uprawnień będą mogły wesprzeć policję tam, skąd ona będzie musiała wyjść _ - mówi gen. dyw. Mirosław Rozmus.
Jest decyzja w sprawie meczu na Narodowym Władze Ekstraklasy ogłosiły ostateczną decyzję w sprawie meczu o Sperpuchar Polski.
bESiMmGG
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)