Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
metro w warszawie
08.04.2013 10:08

Metro w Warszawie. Od rana opóźnienia pociagów z powodu awarii

Między stacjami Wierzbno i Racławicka na Mokotowie odkształcona jest szyna. Usterkę na torach z Ursynowa w kierunku Centrum wykryto nad ranem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adamon/CC)

Od rana wolniej jeździ warszawskie metro; pociągi mają kilkuminutowe opóźnienia. Powodem jest awaria między stacjami Wierzbno a Racławicka. Utrudnienia potrwają cały dzień - powiedział Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego.

Jak wyjaśniał, między stacjami Wierzbno i Racławicka na Mokotowie odkształcona jest szyna; usterkę na torach z Ursynowa w kierunku Centrum wykryto w poniedziałek nad ranem.

Pociąg techniczny, który codziennie jako pierwszy wyjeżdża na trasę, zanim ruszą pociągi z pasażerami, stwierdził - jak relacjonował Siedlecki - odkształcenie szyny na krótkim odcinku.

Rano pociągi miały kilkuminutowe opóźnienia. Dłużej stały na peronach.

- _ Ta awaria jest możliwa do usunięcia dopiero w przerwie nocnej _ - dodał Siedlecki. Pytany, czy da się to zrobić już w nocy z poniedziałku na wtorek, Siedlecki powiedział, że będzie można to określić dopiero, gdy służby wejdą do tunelu i przyjrzą się szynie. - _ Będziemy się oczywiście starali, żeby zostało to zakończone jak najszybciej, ale w tym momencie ciężko jest do określić _ - wyjaśnił.

Jednocześnie Siedlecki zapewnił, że poza godzinami szczytu awaria nie będzie odczuwalna, bo wówczas pociągi jeżdżą z mniejszą częstotliwością i nawet spowolnienie między stacjami Wierzbno i Racławicka nie spowoduje kolejki pociągów, jak to było w godzinach szczytu porannego.

- _ Ale trzeba się przygotować, że w szczycie popołudniowym również metro będzie jeździło wolniej, na niektórych stacjach będą odczuwalne przestoje dłuższe niż zazwyczaj _ - dodał Siedlecki.

Czytaj więcej w Money.pl
200 dni spóźnienia. Kiedy skończą budowę? Dzisiaj wieczorem radni zdecydowali o tym, jak będą nazywać się stacje centralnego odcinka II linii metra. Z wcześniej proponowanych nazw zmienili dwie - Powiśle na Centrum Nauki Kopernik, a Nowy Świat na Nowy Świat - Uniwersytet.
Znów opóźnienia w budowie drugiej linii metra Budowę spowalniają m.in. znajdowane niewybuchy, niezaznaczone na planach instalacje, znaleziska archeologiczne.
Budowa metra niszczy ich domy? _ Szczeliny _ Mieszkańcy kamienic na Pradze skarżą się, że budowa II linii metra niszczy budynki.
Tagi: metro w warszawie, awaria, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz