Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller ostro o Wałęsie i jego słowach

0
Podziel się

Miller zapowiedział, że odniesie się do uchwały w sprawie wypowiedzi Wałęsy.

Miller ostro o Wałęsie i jego słowach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDHKekzp

Lech Wałęsa kiedyś znany z tego, że mur przeskoczył , a teraz mur buduje - mówi w radiowej Jedynce szef SLD Leszek Miller.

W radiowych Sygnałach Dnia Millera pytano go o komentarz w sprawie ostatnich wypowiedzi byłego prezydenta na temat homoseksualistów. Miller uważa, że wypowiedzi Lecha Wałęsy, nie licują z zasadami demokracji.

- _ Lech Wałęsa kojarzył się do tej pory jako człowiek, który przeskoczył mur. Teraz wziął kielnię, cegły i buduje mur. Miarą demokracji jest to, jak się w niej czuje mniejszość, a nie większość. Robert Biedroń ma taką samą legitymacje poselską jak ja _ - mówi Miller.

bDHKekzr

Miller powiedział, że do uchwały w sprawie wypowiedzi Wałęsy , proponowanej przez Ruch Palikota, odniesie się dopiero wtedy gdy się z nią dokładnie zapozna. Ruch Palikota chce, by Sejm w drodze uchwały wyraził dezaprobatę dla wypowiedzi b. prezydenta Lecha Wałęsy nt. homoseksualistów. Według Ruchu słowa Wałęsy sugerują możliwość dyskryminacji w polskim Sejmie posłów należących do mniejszości seksualnych.

Chodzi o wypowiedź Wałęsy dla TVN24, gdy mówił że homoseksualiści _ muszą wiedzieć, że są mniejszością i do mniejszych rzeczy się przystosować _. _ Doprowadziliśmy do tego, że ta mniejszość wchodzi na głowę większości _ - przekonywał. Dopytywany, czy homoseksualista powinien siedzieć w ostatniej ławie w Sejmie, odparł: _ Oczywiście, że tak. Jak sprawiedliwość to sprawiedliwość. (...) A nawet jeszcze za murem _.

Czytaj więcej w Money.pl
Związki partnerskie w Sejmie. Jest decyzja Sejm odrzucił projekt ustawy dotyczących związków partnerskich zgłoszone przez PO, Ruch Palikota i SLD.
Ostry spór w Sejmie. Szef rządu liczy na... Premier Donald Tusk ma nadzieję, że przynajmniej jeden z projektów ustaw o związkach partnerskich trafi do komisji sejmowej.
Wałęsa zostanie oficjalnie skrytykowany? Janusz Palikot podkreślił, że konstytucja gwarantuje, iż każdy obywatel - bez względu na orientację seksualną - ma te same prawa.
bDHKekzS
wiadmomości
kraj
gospodarka
KOMENTARZE
(0)