Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
21.11.2012 10:57

Minister Cichocki poinformuje G6 o sprawie Brunona K.

Jacek Cichocki podkreślił, że nasi partnerzy są zainteresowani sprawą niedoszłego zamachu na budynek Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/</br>East News)

Szef MSW przedstawi na spotkaniu ministrów Grupy G6 i Stanów Zjednoczonych w Londynie informację na temat Brunona K. Jacek Cichocki podkreślił, że nasi partnerzy są zainteresowani sprawą niedoszłego zamachu na budynek Sejmu.

Do wystąpienia ma dojść podczas jednego z wystąpień plenarnych londyńskiego szczytu. Minister Cichocki przypomniał, że nasi europejscy i amerykańscy partnerzy bardzo poważnie traktują terrorystów określanych mianem _ samotnych wilków _. Minister spraw wewnętrznych wskazał też na podobieństwa pomiędzy planowanym w Polsce zamachem, a zamachami w Norwegii i Oklahoma City w Stanach Zjednoczonych. Przypomniał, że zamachowcy, w tych przypadkach, korzystali przy tworzeniu bomb z materiałów powszechnie dostępnych.

W Londynie ministrowie spraw wewnętrznych Grupy G6 oraz Sekretarz do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego USA będą również rozmawiali o kwestiach wymiany, retencji i ochrony danych osobowych.

Grupa G6, funkcjonująca od 2003 roku, jest nieformalną inicjatywą w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego, zrzeszającą największe państwa członkowskie Unii Europejskiej: Niemcy, Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Hiszpanię i Polskę.

Grupa stanowi forum konsultacji i uzgodnień w bieżących sprawach bezpieczeństwa wewnętrznego UE, między innymi wzmacniania wspólnych działań służących zwalczaniu przestępczości zorganizowanej i terroryzmu, jak również skutecznej ochrony granic i przeciwdziałania nielegalnej imigracji. Polska uczestniczy w pracach Grupy G6 od marca 2006 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef niedoszłego zamachowca mówi, kim był Według rektora jest mało prawdopodobne, aby środki chemiczne, którymi dysponował podejrzany mężczyzna, były uzyskiwane na uczelni.
Apeluje o koniec agresji. Przez próbę zamachu Eugeniusz Grzeszczak zwrócił się z prośbą do prezydium Sejmu o skierowanie do wszystkich sił politycznych apelu o wygaszenie agresji we wzajemnych relacjach.
Zatrzymano dwóch ludzi z grupy Brunona K. Wykładowca akademicki z Krakowa planował detonację czterech ton materiałów wybuchowych w pobliżu Sejmu.
Tagi: kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz