Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mistewicz: Niech zaprosi do rządu opozycję

0
Podziel się:

Eryk Mistewicz uważa, że w gabinecie Tuska potrzebny jest powiew świeżości.

Mistewicz: Niech zaprosi do rządu opozycję
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEKMEhBx

Zdaniem Eryka Mistewicza w rządach Platformy Obywatelskiej nastąpił naturalny syndrom wypalenia, dlatego potrzebne są zmiany w rządzie. Jako przykład pozytywnych skutków takiej strategii gość Salonu Politycznego Trójki podał dymisję rządu Francoisa Fillona złożoną przez prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego.

Eryk Mistewicz, który był gościem Salonu Politycznego Trójki, uważa, że podobną zmianę w składzie gabinetu powinien zrobić Donald Tusk.

- _ Remanent gabinetu, czyli zwolnienie wszystkich ministrów, i bardzo dobra analiza, który z nich podołał zadaniom pozwoliłaby nadać pracy rządu nową energię _ - mówi Mistewicz.

bEKMEhBz

POSŁUCHAJ ERYKA MISTEWICZA:

Konsultant polityczny uważa, że zmiana tylko kilku ministrów niewiele tu zmieni. Dobrym pomysłem mogłyby być natomiast zaproszenie do rządu przedstawicieli innych opcji politycznych.

- _ Przecież można sobie wyobrazić doproszenie do takiego gabinetu polityków PJN czy SLD. Można sobie wyobrazić otwarcie się na fachowców, ekonomistów, wykładowców _ - wylicza Mistewicz.

POSŁUCHAJ ERYKA MISTEWICZA:

Eryk Mistewicz uważa, że Platformie szkodzi natomiast układanie list wyborczych w regionach już teraz. Jego zdaniem, dotyczy to także innych partii. W opinii Eryka Mistewicza, ta droga nie prowadzi do wygrania wyborów parlamentarnych.

bEKMEhBF
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t98287.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/psl;twierdzi;ze;tusk;pozwalnia;ministrow,23,0,771351.html) PSL twierdzi, że Tusk pozwalnia ministrów Anonimowi ludowcy zdradzają, że w Kancelarii Premiera panuje popłoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t85957.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/awantura;o;ofe;i;zarzuty;o;skok;na;kase,181,0,768693.html) Awantura o OFE i zarzuty o skok na kasę Hausner oskarżył rząd o chęć zagarnięcia 220 mld złotych. Boni zaproponował uważniejsze przeczytanie ustawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t90818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;mamy;dziwnie;spiacego;premiera,77,0,766797.html) PJN: Mamy dziwnie śpiącego premiera Polska Jest Najważniejsza zarzuca rządowi spóźnioną reakcję na wydarzenia w Egipcie.
bEKMEhCa
KOMENTARZE
(0)